Vatandaşlar da dertli, çalışanlar da

Vatandaşlar da dertli, çalışanlar da

Dün SSK ve Bağ-Kur prim borçlarının yeniden yapılandırmasının son günüydü. İşlerini son ana bırakan vatandaşlar, Bolu SSK İl Müdürlüğü binasında uzun kuyruklar oluşturdular.

Dün SSK ve Bağ-Kur prim borçlarının yeniden yapılandırmasının son günüydü. İşlerini son ana bırakan vatandaşlar, Bolu SSK İl Müdürlüğü binasında uzun kuyruklar oluşturdular.

SSK İl Müdürlüğü, dün SSK prim borçlarının yeniden yapılandırılmasının son günü sebebiyle hayli yoğun saatler yaşadı. Vatandaşlar sadece SSK İl Müdürlüğüne yatırılabilen taksit nedeniyle durumdan şikayetçi olduklarını dile getirirken, çalışanlar da çevre illerden de ödeme yapmak için buraya gelinmesi ve çalışma ortamlarının kötü olması sebebiyle sıkıntılıydılar.

Kuyruktaki vatandaşlar yeniden yapılandırılan borçların sadece SSK İl Müdürlüğü’ne yatırılabildiğini söylerken, bu işlemlerin bankalara da yapılabilmesi gerektiğini söyleyerek tepkilerini dile getirdiler. Düzce'ye bağlı olanlar da ödemelerini Bolu SSK'ya yapınca, çalışanlar da yoğunluktan dolayı sıkıntı yaşadılar. Çalışan personel, Düzce ve Bolu'nun yoğun işlemlerini prefabrik bir binada yapmak zorunda olduklarından dolayı hayli dertliydi.

SSK İl Müdürlüğü binasında bize konuyla ilgili açıklamalar yapan Büro-Sen Bolu İl Temsilcisi Hasan Fahri Baylav; “2001 yılı Ağustos ayında Düzce İl Müdürlüğü kuruldu ve bizden ayrıldı, personel tayin edildi ve faaliyete geçti. Fakat sadece sağlık karnesi ve ufak evrakları yapılıyor, bunun dışında geri kalan tüm işlemler halen Bolu'da yapılmaya devam ediyor. SSK bu sabah bir açıklama yaptı ve bundan sonraki aylarda borçları yeniden yapılandıran borçlular, cari aya ilişkin taksit ödemelerini aşağıda isimleri belirtilen Kurumumuzla anlaşmalı bankalara yapabilecekler” diye konuştu.

Büro-Sen İl Temsilcisi Baylav ayrıca prefabrik binada verdikleri hizmetten dolayı sıkıntı yaşadıklarını belirterek şunları kaydetti; “Yeni SSK binasını yapacak olan inşaat firması prefabrik binayı boşaltmamızı istiyor. Ancak bize geçici süre ile de olsa yeni yer bulunamadığından burayı boşaltamıyoruz. Bulunanları ise istenen fahiş fiyatlar nedeniyle SSK Genel Müdürlüğü kabul etmiyor. Siyasiler ve idarecilerle de görüşmeler yapıldı ama çözüm bulunamadı. Böyle yoğun işlemlerin yapıldığı günlerde prefabrikte vatandaşlara hizmet vermek hem onlar için hem de bizim için sıkıntı oluyor.”

01.07.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.