Ve tüp depoları açılıyor

Ve tüp depoları açılıyor

Günlerce yerel basının gündeminden düşmeyen, bazı oda ve tüpçülerin tepkilerine rağmen tüp depoları yeni yerinde açılıyor.

Günlerce yerel basının gündeminden düşmeyen, bazı oda ve tüpçülerin tepkilerine rağmen tüp depoları yeni yerinde açılıyor.

Sanayi Sitesi içinde bulunan eski tüp deposunda yıkım işlemleri start alırken, eski tüp deposunun bulunduğu alanın “Galericiler Sitesi” olacağı açıklandı.

Bolu Mühendisler Odası ve birçok tüpçünün tepkisinin ardından, Komando Tugayı Atış Poligonu'nun yanında bulunan alana kurulan “Tüp Depoları”nın yapımı tamamlandı. İnşaatına bahar aylarında başlanan “Tüp Deposu”nun yapımının tamamlanmasının ardından, firmalar depolarında bulunan tüpleri yeni tesislere taşıdılar. 1260 m2'lik bir alanda bulunan yeni tesislerde 7 firmanın deposunun bulunduğu bildirilirken, her firmaya 180 m2'lik bir alanın tahsis edildiği bildirildi. Tüp deposu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, tüp deposu konusunun Bolu'da hemen hemen her dönemde gündeme geldiğini hatırlatarak; “Böyle bir soruna son noktayı koymanın mutluluğunu yaşıyoruz. Zira tüp depoları şehir merkezinin içinde kalmış ve çok dar bir alanda hizmet vermeye çalışıyorlardı. Ancak, şimdi tüp depoları çok daha geniş bir alanda kurulu ve daha rahat hizmet verebilme imkânı buluyorlar” dedi.

İLK TEKNİK ÇALIŞMAYI BİZ BAŞLATTIK

Öte yandan yerel basında yeni tüp deposunun bu-lunduğu alanla ilgili açıklamalarda da bulunan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Bu alanda metan gazı sıkışması ile ilgili olarak ilk teknik çalışmayı biz başlattık. Tüp deposunun altında bulunan bu alanda borularla gaz boşaltma işlemlerini gerçekleştirdik. Teknik çalışmaların tamamı yapıldı ve burada kurulu bacalarla bu tür bir olasılık ortadan kalktı. Kimse yapılan olumlu çalışmaları dayanaksız isnatlarla yok saymaya çalışmasın” dedi.

YILMAZ; “BOLU’DA BİR İLKE DAHA İMZA ATIYORUZ”

Tüp deposundan boşalan arazide galericiler sitesinin inşa edileceğini açıklayan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Bolu'da bir ilke daha imza atıyoruz ve yıllardır hayata geçirilemeyen galericiler sitesinin inşası için çalışmalara start verdik. Şehir merkezinde önemli bir yere sahip olan galerilerin Sanayi Sitesi’nde bulunan alana alınması ile birlikte, hem galericiler için, hem de şehir içi trafik için önemli adım atılmış olacak. Böylelikle bütün galerileri bir arada gezme fırsatı bulacak olan araç sahipleri, aynı zamanda sanayi esnafına da aracı göstererek, rahatlıkla araç alabilecek. Ayrıca Galericiler Sitesi civarına yapacağımız bir açık oto pazarı ile, bu alanın daha rantabl bir şekilde kullanılmasını sağlayacağız” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.