Vekiller 3 çocuğa ne diyorlar?

Vekiller 3 çocuğa ne diyorlar?

Başbakan Erdoğan'ın ülke gündemine düşen ve geçtiğimiz gün bir esnafa öylediği; “Biliyorsunuz, üç çocuk politikamız var. Sizden de üç çocuk istiyorum. Unutmayın, bu politikayı uygulayın” sözlerine Bolu Milletvekillerinden destek geldi. Bakalım 3

Başbakan Erdoğan'ın ülke gündemine düşen ve geçtiğimiz gün bir esnafa öylediği; “Biliyorsunuz, üç çocuk politikamız var. Sizden de üç çocuk istiyorum. Unutmayın, bu politikayı uygulayın” sözlerine Bolu Milletvekillerinden destek geldi. Bakalım 3 çocuktan az çocuğa sahip olan milletvekillerimiz çocuk sayısını 3'e tamamlayacaklar mı?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın esnaflara “Biliyorsunuz, üç çocuk politikamız var. Sizden de üç çocuk istiyorum. Unutmayın, bu politikayı uygulayın” demesi üzerine AKP Bolu Milletvekillerine de bu söze katılıp katılmadıklarını ve kendilerinin kaç çocuğa sahip olduklarını sorduk. Başbakan Erdoğan'ın 3 çocuk politikasına, milletvekilleri nasıl bakıyor? 3 çocuk sayısı 3'ten az olan milletvekilleri, Başbakan Erdoğan'ın bu politikasına uyup çocuk sayısını 3'e tamamlamak için adım atacaklar mı?

GELİŞMEK İSTİYORSAK 3 ÇOCUK OLMALI

AKP Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, en az 3 çocuk yapma politikasına tabi tutulmuyor. Çünkü Coşkunyürek 4 çocuk babası. Erdoğan'ın en az 3 çocuk politikasına katıldığını söyleyen Coşkunyürek, Başbakan'ın ileriyi gördüğü için bu sözleri söylediğini ifade ediyor. Coşkunyürek; “Büyük bir devlet olacaksak nüfusumuzun genç olması gerekiyor. Macaristan'da yeni doğum olmuyor, genç nüfus da az. Şimdi çoğu kişi geçim kaygısıyla 2 çocuk ya da tek çocuk yapıyor. Büyümek, gelişmek istiyorsak, nüfusu arttırmak gerekiyor. Türkiye en az 200 milyonu doyuracak kapasitede. Yeter ki ülkede istikrar olsun ve bu ülkede yaşayan herkes huzurlu yaşasın.”

3. ÇOCUK ZOR OLUR

2 çocuğa sahip olan AKP Bolu Milletvekili Metin Yılmaz, üçüncü çocuğu düşünmüyor. Çocuklarının 5'er yıl arayla doğduğunu söyleyen Yılmaz, çocuklarının sıkıntılı bir bebeklik dönemi geçirdiklerini söyledi. İki çocuğunun da gaz problemi yaşadığını söyleyen Yılmaz; “Eşim öğretmen. 2 çocuğumuzu da zor yetiştirdik. Üçüncüsü zor olur” dedi. Çocuk sayısının kişisel tercih olduğunu belirten Yılmaz şöyle konuştu: “Avrupa'da nüfus azalıyor. Geçtiğimiz gün Macaristan'daydım. Macaristan'da nüfus azalınca sıkıntılar başlamış. Başbakanımız da Avrupa gibi nesli tükenen bir millet olmamamız için demiştir bunları. Yaşlılara bakacak genç nüfusun olması gerek. Başbakanımızın bu dediklerine katılıyorum ama her ailenin kendi şartlarını göz önünde bulundurarak çocuk yapması lazım. Ha diyince de çocuk olmuyor. Allahu Teala kısmet ederse olur.”

FATİH METİN DE 2 ÇOCUĞA SAHİP

AKP Bolu Milletvekili Fatih Metin de 2 çocuğa sahip. Başbakanın halkı 3 çocuk yapmaya teşvik ettiğini söyleyen Metin, Başbakan Erdoğan'ın sözlerini destekliyor. Başbakan Erdoğan'ın genç nüfusun artması için böyle bir dediğini söyleyen Metin, “3. çocuğu yapacak mısınız?” sorumuzu da yanıtsız bıraktı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.