Ver ki Bereketi Artsın

 

Dini, dili, ırkı, rengi farklı olan insanların savaşta, barışta, afatta, zorda kalan insanların hayat sigortası gibidir. Kızılay kara gün dostu gibidir, veren eldir Kızılay.

21 Temmuz 2019 tarihinde Solmaz ve Ahmet Baysal Öğretmenevinde Bolu Kızılay şubemizin gönül dostları bağışçılarımıza plaket ve madalya törenindeyiz.

Kalabalık bir davet kitlesine Bolu Şube Başkanı Sn. Muhsin Kınacı davetlilere teşekkürleriyle faaliyetleri anlatıyordu. 2018 yılı Mart ayından günümüze başkanlığı yürüttüğünü, bu süreçte milletin emaneti Türk Kızılay’ında olmaktan gurur duyuyorum.

2015 yılı ayni ve nakdi yardım 500 milyon. 2018 yılında ciro 14 kat artarak 7 milyar liradır. Bu aşamada yardımlarımız 38 ülkede 23 milyon kişiye ulaşmıştır.

Ülkemiz ve dünyada yardım hizmetlerinde model olan Kızılay, Yemen, Filistin, Myanmar, Bangladeş, Pakistan, Filipinler, Afganistan, Balkanlar ve daha birçok coğrafyada insani yardımlarını sürdürmektedir.

12 coğrafi bölgede daimi temsilcilikler yardımlara devam ediyor. Lojistik merkezler kurmaya başladık. Artık Kızılay’ımız da büyük kuruluşlar, 10 yıllık plan projeler hazırlamakta.

-Toplumsal dayanıklılık

-Yoksulluk ve küresel açlıkla savaşmak

-Sağlıklı yaşayan ve yaşlanan bir toplum için çalışacak

-Afetlere hazır olacağız, toplumu bilinçlendireceğiz

-Daha yaşanabilir bir çevre için çalışacağız

-Nitelikli eğitimi yaygınlaştırmak için destek vereceğiz

Ülkemizde herhangi bir afet durumunda vatandaşımızın beslenmesi birinci sorumluluğumuzdur. Bolu’da yaşanacak bir deprem de 312 bin kişinin yemek sorumluluğunun tamamı Kızılay’a aittir. Aynı zamanda barınmadan da ikinci derece sorumluyuz. Şu anda bunu yerine getirme gücüne sahibi.

Bu yazı toplam 1166 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.