Vergi rekortmeni işadamı Yılmaz Becikoğlu; "Yuhalatanlar cezasız kalmayacak"

Vergi rekortmeni işadamı Yılmaz Becikoğlu; "Yuhalatanlar cezasız kalmayacak"

İş adamı Yılmaz Becikoğlu yaptığı basın toplantısında, üniversitede yapılan bahar şenliklerinde, içinde Gazanfer Doğu'nun ve Bahadır Aydın'ın bulunduğu icra kurulunun, kendisinin haberi bile olmadığı sözde sponsorluk reddi konusu

İş adamı Yılmaz Becikoğlu yaptığı basın toplantısında, üniversitede yapılan bahar şenliklerinde, içinde Gazanfer Doğu'nun ve Bahadır Aydın'ın bulunduğu icra kurulunun, kendisinin haberi bile olmadığı sözde sponsorluk reddi konusu nedeniyle kendisini yuhalattığını söyledi. Her türlü konuda iline hizmeti zorunluluk olarak gördüğünü belirten Becikoğlu, Gazanfer Doğu'yu, Bahadır Aydın'ı ve Rektör Kılıç'ı kınadığını bu şahısların cezalarını bir şekilde çekeceklerini ve bu konuyu YÖK'e de açacağını söyledi.

İş adamı Yılmaz Becikoğlu, düzenlediği basın toplantısında, bahar şenliği için kendisinden sponsorluk adı altında 20.000 YTL para talep edildiğini, kendisinin bundan haberi bile olmadığını ve icra kurulunun verdiği kara listede adının bulunarak, sahnede Mehmet Akdeniz adlı gence kendisini yuhalatmaya yönelik anons yaptırıldığını söyledi. Sponsorluk talebi konusunda kendisinin haberi olmadığını ısrarla söyleyen Becikoğlu, hayırsever iş adamı İzzet Baysal'ın yaptıklarına tuz-biber olacak nitelikte belli başlı yardımlarda bulunduğunu, gençliğe destek olma konusunda hiçbir genci geri çevirmediğini, haberi bile olmadığı bir konudan dolayı sahnede yuhalatılmanın hiç hoş bir şey olmadığını, bunu yaptıran, içinde Gazanfer Doğu, Bahadır Aydın'ın da bulunduğu icra kurulunu ve Rektör Atilla Kılıç'ı kınadığını, kimsenin Yılmaz Becikoğlu'nun şahsını yuhalatamayacağını, bunu yaptıranların bir şekilde cezalarını çekeceklerini söyledi. Üniversiteye de, Tıp Fakültesi’ne de her türlü yardımdan kaçınmadığını, özellikle bu konulardan dolayı Rektör Kılıç'a kırgın olduğunu belirten Becikoğlu, konuşmasına şöyle devam etti; “Üniversiteye, İzzet Baba'nın yaptıklarına tuz biber olsun dedik yoğun bakım olsun, kan bankası olsun, kalp üniteleri olsun bir çok konuda yardım yaptık,1 yıl önceden hizmete girmesini sağladık. Kendisini minnetle anıyorum, yaptıkları anlatmakla bitmez. Söz konusu Bahar Şenlikleri'nde beni yuhalatmışlar. Benim haberim bile olmadığı bu konudan dolayı bu şahısları kınıyorum. Gençler ülkemizin temel taşlarıdır. Şimdiye kadar hiçbir konuda onları geri çevirmedim, yeri geldi evlerine kadar gittim. Ama haberim bile olmadığı bu konudan dolayı yuhalatılmak ve ondan da kötüsü bunun gençlere mal edilmesi beni çok üzdü.”

Rektör Kılıç'ı ziyaretimde Selim Bekar'ı konuştuk

Konuşmasında, eski genel sekreter yardımcısı Selim Bekar'ın, Rektör Kılıç tarafından Gerede'ye sürüldüğünü, bu olay neticesinde Selim Bekar'ın kendisini ziyaret ederek bu konuda konuştuklarını belirten Becikoğlu, “Arkadaşlarımla Rektör Kılıç'ı ziyarete gittik. Selim Bekar'ın herhangi bir konuda yanlışının bulunup bulunmadığını, niçin Gerede'ye sürüldüğünü sorduk. Rektör Kılıç ise bize 1-2 sene müddet verin üniversiteyi temizleyeyim şeklinde cevap verdi ve bize bu konuda bir şey söylemekten kaçındı. Ben ise ona yanlış yaptığını, bunun bir kıyım olduğunu söyledim” diyerek, Selim Bekar'ın kendisini ziyaretinde, Bekar'ın aranarak, eski Rektör Yaşar Akbıyık'ın yolsuzlukların anlatması karşılığında altına sıfır bir araba çekileceğini ve işine geri döndürüleceğinin söylendiğini belirttiğini, Bekar'ın ise bu konuda “Öyle bir şey olamaz. Ben şimdiye kadar namusum ve şerefimle çalıştım görevimi yerine getirmekle meşguldüm. Yeri geldi Rektör Akbıyık'a karşı çıktığım konular oldu. Bu konuda herhangi bir şey söz konusu değildir” dediğini belirtti.

26.05.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.