VERKİ BEREKET ARTSIN 2

 

Bolu Kızılay Şubesi olarak Ramazan ayında sizlerin bağışları sayesinde 10 bin yedi yüz seksen kişiye iftar yemeği verdik ve ayrıca 10 bin yüz lira da diş kirası verdik.

Sevgi evlerindeki çocuklara iki bin beş yüz lira da dağıttık. Ayrıca 405 aileye de nakit yardımda bulunduk.

Tepecik, İhsaniye Mahallelerinde giyim çadırları kurduk. 2 bin yüz kişiye 10 bini iki yüz elli parça kıyafet dağıttık.

Ayrıca mülteci ve vatandaşlara da 1246 adet gıda yardım kolisi dağıttık.

Bir önemli konumuz da kan bağışçılarıdır.

Kan, yaşam için bir armağandır. Sadece insan vücudunda üretilen hayati bir sıvıdır. Her bir kan bağışı, kurtaracağımız üç hayattır.

Ülkemizde günlük 9 bin ünite kana ihtiyaç vardır. Bolu bu konuda 10 bin ünite kan katkıda bulunmaktadır. Amaç kan bağışçılarımız arasında gönül bağını kurabilmektir. Diyoruz ki: Kan acil değil, sürekli ihtiyaç olan hayati bir sıvıdır.

Bir önemli konumuzda açlık sınırı tehdidi altında kıvranan insanlarımız için, vekaletle kurban bağış kampanyamıza katılmanızdır. Kızılayımız her zaman olduğu gibi bu yıl da, kurbanın bereketini yıl boyu uzatmalısınız, diyor. Türkiye dahil 51 ülkede bu işlem devam edecektir. Bu konudaki tüm işlemler din görevlileri, veterinerlerin kontrolü altında ehil insanlarımız tarafından yapılacaktır.

Hazırlanacak kavurmalar, konserve kutularda şubelerimizce dağıtılacaktır.

Sizlerden aldığımız güçle böylesi ulu bir görev için her durumu müsail olan insanlarımıza yapacakları yardım ve verecekleri vekaletler için yürekten teşekkür ederiz. Yüce Yaradan hayırlarınızı kabul etsin…

Bu yazı toplam 1090 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.