“Ya bu kadar insaf olur, ayıp değil mi?”

“Ya bu kadar insaf olur, ayıp değil mi?”

Ağustos Ayı Belediye Meclis Toplantısı'nın ikinci oturumunda dilek ve temenniler bölümünde konuşma yapan CHP Belediye Meclis Üyesi Erhan Beykoz, yaklaşık üç ay önce göreve başlayan yeni Zabıta Müdürü Mehmet Duman hakkında sert eleştirilerde bulundu. Beykoz, Duman'ın meclis iradesini tanımadığını söyledi. Gerçekleşen toplantıda oturuma Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Özbostancı başkanlık etti.

Önceki gün yapılan Belediye Meclis oturumunun dilek ve temenniler bölümünde söz alan Erhan Beykoz, konuşmasının başında akmayan Kökez sularına ve Kızılay Parkı'nın hemen yanında bulunan Kızılay Hamamı'na değinerek, “Kökez suları ile ilgili problem var. Birçok mahallede Kökez suları akmıyor. Bu soruna çözüm bulunması gerekiyor. Camilerin bakım çalışmalarının gerçekleştirilebilmesi için biz meclis olarak bir karar aldık. Ama Kızılay Parkı'nın hemen yanında bulunan Kızılay Hamamı'nın dış cephesi oldukça kirli. Oranın boyanması gerekiyor. Bu konuda sizden destek istiyorum” dedi.

ANITPARK'TA UZUN YILLARDIR ÇOK ÇİRKİN BİR GÖRÜNTÜYE SAHİP BİR BÜFE VAR

Beykoz açıklamasının devamında, “Anıtpark'ta yapılacak her türlü düzenlemeye destek olacağımızı söyledik. Anıtpark'ta uzun yıllardır çok çirkin bir görüntüye sahip bir büfe var. Bu büfenin yapılacak yeni değişimle birlikte ihaleye çıkıp çıkmayacağını, yoksa dev ekran gibi el atından birine verilip aynı kişiler üzerinden devam edecek mi? Bu konuda bilgi istiyorum” diye konuştu.

BAŞKAN YARDIMCISI BU BİLGİLERİ ALAMIYOR

Beykoz sağlıklı bilgi alamadıklarını belirterek şunları söyledi: “Geçen hafta Adana'ya giden otobüslerle ilgili bilgi istedim. Bu otobüslerin hangi firma aracılığı ile sağlandığını ve alınan ihale doğrudan temin olarak görülüyor. Bu doğrudan teminlerin ne kadar paraya mal olduğunu öğrenmek istemiştim. Bu konuda Sayın Başkan geçen hafta yapılan toplantıda sorduğum soruya içerden bilgi alabilirsiniz demişti. Ama bu konuda sağlıklı bilgi alamadık. Bu dairelerin bu birimlerin başında çalışan arkadaşlarımız bu kadar korkaklar mı? Ben Bolu Belediyesi'nin ödediği paralarla ilgili bilgi istediğimde, bir Belediye Başkan Yardımcısı bu bilgileri alamıyor. Ben bu bilgileri tekrar belediyeden isteyeceğim, bana bu bilgiler tekrar verilmezse bu konuyu basın aracılığı ile soracağım.”

BU ADAM ATOM KARICA MI?

Beykoz, Zabıta Müdürü Mehmet Duman'ı sert bir dille eleştirerek “Zabıta Müdürlüğü yapan arkadaşımız üç aydır burada çalışıyor. Ya bu kadar insaf olur. Bolu'nun iradesini yok sayabilecek kadar bu meclise gelip 'Benim' diyemeyecek bir adam. Ayıp değil mi? Bu durumu ben geçende dile getirdim” dedi. Beykoz'un eleştirilerine Mehmet Özbostancı 'Adamın işi var şeklinde cevap verince Beykoz bu defa “Bu adam atom karıca mı? Sayın Başkan meclisin talebini ciddiye almayan hiçbir adamı bende ciddiye almam” dedi.

BAHÇELİEVLER MAHALLESİ MUHTARLIĞINDAN NEDEN BİLGİ ALMA İHTİYACI HİSSEDİYORSUNUZ

Beykoz, açıklamasının mahallelerde yapılan parke taşı çalışmalarına değinerek şunları söyledi: “Geçen hafta yaptığım konuşmada Bahçelievler Mahallesi'ne on bir yıldır bir tek çivinin çakılmadığını söyledim. Başkan geçen hafta yaptığımız toplantıda Bahçelievler'e yapılacak çalışmalarla ilgili karar aşamasında olduğu için şuan bir şey yapamıyoruz, ben de orada oturuyorum demişti. Bahçelievler Mahallesi'nde parke taşı mı yapılacak? Yoksa iyi parke taşı mı yapılacak? Kavram kargaşası var. Siz Karamanlı Mahallesi'nde güzel kilit taşları yaptınız. Bolu Belediyesi Beşkavaklar Mahallesi'ne çok güzel ve çok da çağdaş ara sokaklar yaptı, parke taşları döşedi. Siz bu çalışmaları yaparken muhtarlardan herhangi bir bilgi aldınız mı? Eğer bilgi almadıysanız Bahçelievler Mahallesi muhtarlığından neden bilgi alma ihtiyacı hissediyorsunuz?”

KANDIRMACADAN İBARET OLDUĞUNU DÜŞÜNMEK ZORUNDA KALACAĞIMI BELİRTMEK İSTİYORUM

Beykoz açıklamasının sonunda, “Ben mahalle muhtarı ile görüşmeye gittikten sonra benim ardımdan Mehmet Konuk da muhtarla görüşmeye gitmiş. Mehmet Bey'in Bahçelievler Mahallesi'nde bir iş yeri var ve mahalle ile ilgili yapılacak çalışmayı yakından takip etmeye çalışmasını anlıyorum. Mehmet Bey'in bu çalışmayı takip ederek bir netice ortaya çıkartacağını düşünüyorum. Aksi takdirde kendisinin mahalle muhtarının ağzına bir parmak bal çalıp kandırmacadan ibaret olduğunu düşünmek zorunda kalacağımı belirtmek istiyorum” dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.