Ya diğerleri?

Ya diğerleri?

SEDAŞ Prefabrikleri'nde kalan vatandaşlardan, yardıma muhtaç olanları belirlemek üzere prefabriklere giden Valilik yetkililerinin, sadece Vali Ali Serindağ ile görüşen ailelerle ilgilenmeleri tepkilere yol açtı.

SEDAŞ Prefabrikleri'nde kalan vatandaşlardan, yardıma muhtaç olanları belirlemek üzere prefabriklere giden Valilik yetkililerinin, sadece Vali Ali Serindağ ile görüşen ailelerle ilgilenmeleri tepkilere yol açtı.

SEDAŞ Prefabrikleri'nde kalan vatandaşlar, geçtiğimiz günlerde Bolu Valiliği'ne bir ziyarette bulunarak mağduriyetlerini anlatmışlardı. Barınma sorunlarının çözüme kavuşturulmasını isteyen vatandaşlara, Bolu Valisi Ali Serindağ yardım elini uzatarak, ailelere ev tutup prefabriklerden çıktıkları takdirde 150 YTL'lik kira yardımında bulunulacağını söyledi. Köyünde arsası bulunanlara ise, ev yapma sözünün verildiği görüşmenin ardından, geçtiğimiz gün öğle saatlerinde Bolu Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan SEDAŞ Prefabrikleri'ne giden yetkililer bir takım incelemelerde bulundular. Yetkililerin sadece Vali Ali Serindağ ile görüşen 4 kişiyle ilgilenmesi ise tepkilere neden oldu.

ONLAR NE OLACAK

36 yaşındaki bedensel özürlü kızıyla birlikte yaşayan ve hiçbir yerden geliri olmayan Firdevs Özkan, Vali Ali Serindağ ile yaptıkları görüşmede, Serindağ'ın kendisine ev sözü verdiğini belirterek konuşmayı şu şekilde aktardı; "Valimiz bizimle yüz yüze görüştü. Daha önce hiç görüşememiştik. Üzerime kayıtlı tek şeyin, köyde akrabalarımla ortak olan arsanın olduğunu söyleyince, valimiz 'O zaman sana ev yapalım' dedi. Başımı sokacak bir yere kavuşacağım için çok sevinçliyim. Ama bugün buraya gelen yetkililer, sadece valimizle görüşen ailelerle ilgilendi. Diğerlerini hiç dinlemediler bile. Onlar ne olacak?"

15 AİLEYİ TEMSİLEN VALİLİĞE GİTTİK

Asker eşi olan ve sadece Bolu Belediyesi'nden aldığı 94 YTL'lik aylıkla çocuğunun ve kendisinin geçimini sağlayan Sebile Akyüz ise, "Biz Bolu Valiliği'ne 15 aileyi temsilen 11 kişi gittik. Ancak kapıdaki polisler tarafından valilik binasına 7 komşumuz sokulmadı. Bizde valiliğe giren 4 kişi, Valimiz Ali Serindağ ile görüştük. Kimine ev sözü, kimine de maddi yardım sözü verildi. Valilik makamında bir bayan bizim isimlerimizi almıştı. Bugün buraya gelen yetkililer de sadece o 4 kişiyle ilgilenerek, maddi durumlarının ne olduğunu tespit etti. Diğerlerini dinlemediler bile. Halbuki biz oraya 15 aileyi temsilen gitmiştik. Komşularımın da benden aşağı kalan bir tarafı yok. Onlar da barınma sorunu yaşıyorlar" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.