Yabancı uyruklu vatandaşlar gönderilmeli mi? Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ı bu konuda destekliyor musunuz?

Yabancı uyruklu vatandaşlar gönderilmeli mi? Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ı bu konuda destekliyor musunuz?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın geçici sığınmacılara yönelik tutumunu halkın çoğunluğu destekledi.

Geçtiğimiz günlerde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın geçici sığınmacılara yönelik hazırladığı billboardlar ülke gündemine oturmuştu.

DÖNÜN ÜLKENİZE!

Tanju Özcan, “Misafirlik fazla uzadı. Artık istenmiyorsunuz. Dönün ülkenize!” çağrısından sonra, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK), Bolu Belediye Başkanlığı’nın kentte yaşayan yabancılara yönelik su ve nikah ücretlerinde farklı tarife uygulanmasına ilişkin kararında ayrımcılık yasağı ihlali yapıldığına kanaat getirerek, 40 bin TL idari para cezası uygulanması kararı almıştı.

Yaşananların ardından Gündem Tv olarak Bolu halkına, “Yabancı uyruklu vatandaşlar gönderilmeli mi? Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ı bu konuda destekliyor musunuz?” sorularını yönelttik.

kuco-kopya.jpg

ÇOĞUNLUK ÖZCAN'I DESTEKLİYOR

Aldığımız cevapların çoğunluğu Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın söylemlerini destekledi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sığınmacılara ayırdığı bütçe ile ülkeye yararlı yatırımlar yapılabileceğini belirten bir vatandaş ise, kaynakların verimli harcanmamasından dolayı sığınmacıların gönderilmesi konusunda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a sonuna kadar destek verdiğini belirtti.

kuco-kopya-001.jpg

GENÇLERİMİZ EKMEK BULAMIYOR, İŞ BULAMIYOR

Bir vatandaş, sığınmacıların bu vatanda kalmalarının yanlış olduğunu belirtti. Ülkedeki işsizliğin asıl sebebinin sığınmacılar olduğunu söyleyen vatandaş, onların bir an önce gönderilmesi gerektiğini belirtti.

Bir vatandaş Türkiye’nin geçmişten bu yana herkese kucak açtığını belirterek, sığınmacılara ev sahipliği yapmaya devam edilmesi gerektiğini vurguladı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
30 Yorum