Yanlış hesap Ankara’dan döner mi?

             05.01.2005

"Kuşun aklı darıda olurmuş." Bizim aklımız da, şu teşvik yasası kapsamı dışında kalmamıza neden olan Gayri Safi hasılanın yüksek oluşunda. Her ne kadar "Görünen köy, klavuz istemez" desek de, bir yerlerde hesap hatası yapılıyorsa, klavuza ihtiyacının oluyor.

Konunun uzmanları, aylardır yaptığı çalışmaların sonucunda gerçeğin, Devlet İstatistik Enstitüsü’nün çektiği fotoğraf gibi olmadığını belgeleriyle kanıtlamaya çalışıyor ve belgeliyor da.

Her ne hikmetse 1999 yılında bir elmanın iki yarısı gibi olan Düzce ve Bolu’ya uygulanan teşvik ayrıcalığı çok net olarak, tüm verileriyle ortada olduğu kanıtlanmış olsa da, yanlışı düzeltme şansını bir türlü bulamadık.

Yanlış hesap, Bağdat’tan dönermiş. Bizim hesabımız Bağdat’a kadar uğramıyor. Bizim hesabımız şimdi Ankara ile.

Umarım üzerinde çalışılır. Umarım bir kez de bizim iddia ettiğimiz rakamlara göre toplaması çıkarması sonucunda sağlaması yapılmış olur. Umuyorum ki: İnançlarımız doğrultusunda Hz. Ömer’in adaletini uygulama iddiasında olan Ankara yönetimi kılı kırk yararak inceler, yanlışı düzeltir, adaleti sağlar, buna yürekten inanıyorum.

Umuyorum ki;hesap ve yöntem hatası sonucu oluşan Bolu insanının mağduriyetini ilahi adalet penceresinden bakarak, bir kez daha değerlendirir. Hakkı, hakkı olana teslim ederler. Umuyorum ki; iki de bir rakamlarla oynamak yerine, yeni çalışmaların yapılacağı duyumunda teşvik kapsamındaki illere ilavesi düşünülen illerin arasında yerimizi alırız.

Umuyoruz ki; Bolu, özel statü düşüncesi içinde değerlendirilir.

Umuyorum ki; konu ile ilgili Ankara’ya giden heyet, eli boş dönmez.

Bu yazı toplam 823 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.