Yapma dedik ama dinlemedi

Yapma dedik ama dinlemedi

İl Özel İdare'de dün gerçekleştirilen İl Daimi Encümen Toplantısında,izinsiz olarak yapılan kümes inşaatı için para cezası uygulama talebi görüşüldü. Konuyla ilgili görüş bildiren İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Mehmet Ali Aytekin, para cezası verilen kümesle ilgili “Biz imar izni olmadan kümes yapan vatandaşa, buraya kümes yapma dedik ama dinlemedi” dedi.

Gerçekleştirilen toplantıda, Göynük'te Bekirfakılar Köyü'nde Durmuş Kocatürk tarafından izinsiz olarak yapılan kümes inşaatı için imar cezası uygulaması talebi görüşüldü. Konuyla ilgili görüş bildiren İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Mehmet Ali Aytekin, “Kümes yapan vatandaşın kümes inşaatı ile ilgili şikayet geldi. Gittik yerinde inceledik, fotoğrafladık ve kendisini uyardık. 'Buraya kümes izni alamazsın' dedik. Bizi dinlemedi inşaatını yapmış. Birinci sefer mühürlendi. Savcılığa suç duyurusunda bulundu. Kendisine süre tanıdık, süre zarfında ruhsat için gerekli şartları yerine getirmedi. Şimdi de imar para cezası verdik” dedi.

YÜZDE YÜZ SEKSEN PARA CEZASI UYGULANACAK

Aytekin konuyla ilgili açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Yapılan yasal değişikliklere bağlı kendisine para cezası verdik. Kümesin yapıldığı yere kümes izninin alınabilmesi mümkün değil. Yola cephesi yok. Kendisini vaktinde uyardık. Daha bir çivi dahi çakmadan biz ihbarını alıp yerinde inceledik ve 'Bu kümesi buraya yapma' dedik. Görevimizi yaptık. Yapılan kümesin ruhsat alabilme şansı yok. İmar kanununda yapılan değişikliğe bağlı olarak para cezası uygulanacak. Yeni kanuna göre ruhsat izni almadan yapı yapanlara yüzde yüz seksene varan oranlarda para cezası uygulanır deniliyor. Biz de bu doğrultuda ceza uygulayacağız.”

5 DAVA SÜRÜYOR

Muhabirimizin “Bu güne kadar benzer ruhsat izni olmayan kümesler ve yapılarla ilgili herhangi bir çalışma var mı?” sorusunu Aytekin şu şekilde cevaplandırdı: “Şuan 2009 yılından kalan beş dava var sürüyor. Neticelenmesini bekliyoruz.”HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.