Yardım elleri uzanıyor

Yardım elleri uzanıyor

Hüseyin Ayhan, çalıştığı çiftlikten ayrıldıktan sonra iş bulamayınca hem evsiz hem işsiz kaldı. Çocuğunu okula dahi gönderemeyen Ayhan'a,kaymakamlıktan yardım eli uzatıldı.

Hüseyin Ayhan, çalıştığı çiftlikten ayrıldıktan sonra iş bulamayınca hem evsiz hem işsiz kaldı. Çocuğunu okula dahi gönderemeyen Ayhan'a,kaymakamlıktan yardım eli uzatıldı.

İşsiz olmak zordur. Hele bir de başınızı sokacağınız küçük de olsa bir eviniz yoksa hepten zor. Eşiniz ve çocuğunuzla birlikte, ilçenin terminalini mekan tuttuysanız, içinize çöken çaresizlik eritir sizi. Çocuğunuzu parasızlıktan okula dahi gönderemiyorsanız, ana-baba olmanın sorumluluğu acı ile çöker içinize.

Mengen'de yaşayan ve çalıştığı çiftlikten ayrıldıktan sonra bir türlü iş bulamayan ve kalacak yeri olmadığı için Mengen Belediye Terminaline yerleşen Ayhan ailesi, 11 yaşındaki oğlu Efe'yi parası olmadığı için okula gönderememenin üzüntüsünü derinden yaşadı. “Evi de yok okulu da” başlıklı haberimizde, Hüseyin Ayhan, ''Eşim Nadiye Ayhan ile 20 yıllık evliyiz. Eşim Düzce depreminden 45 saat sonra enkaz altından yaralı kurtuldu. Yaşadığı olayın etkisiyle konuşamaz oldu. Oğlum Efe’nin şu anda 4. sınıfa gitmesi gerekiyor. Maddi imkanlarım olmadığı için oğlumu okula yazdıramadım. 'Çaycumalıyım ama orada bana destek olacak yakınım yok. Çalışacak ve kalacak yerim yok. Emniyetten yardım istedim, ilgileniyorlar'' diyerek çektiği sıkıntıların bir özetini yapmıştı.

Mengen Terminalinde kalan 11 yaşındaki Emre ise okulların açılmasına rağmen okul yoluna düşememenin üzüntüsünü; “Okumak için yardım istiyorum” sözleri ile ulaştırmıştı hepimize.

Diğer yerel gazetelerde de yer alan haberlerin ardından, geceyi Mengen Emniyet Amirliği'nde misafir olarak geçiren aileye, Mengen Kaymakamlığı’nca yardım eli uzatıldı. Hüseyin Ayhan ve aile fertleri daha sonra Düzce'de bulunan ve onları misafir edebilecek olan bir ailenin yanına gönderildiler.

21.09.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.