Yaş günü sevinci

Kurdun kuşun getirdiğiyle değil, kendi elinizle toprağa saçılan tohumun yeşerip meyveye dönüşümünü görmek kadar keyif veren ne olabilir ki? Hele de bu toprağın daha önce işletilerek ne olup ne olmadığını gördükten sonra, onu çoraklaştırmadan işleyip, ürün çeşitlemesiyle zenginleştirmek, kaliteyi ve verimliliği artırmak ne güzel, ne onur ve gurur verici bir davranış.

    Başarıların aynı düzeyde gitmesinin güzelliğine takılıp kalınsaydı, o zaman yeni rekorlar için çabalamanın bir anlamı olmazdı.

    Yaş günü kutlamalarının esprisi ve güzelliği de burada olmalı. Kurulan bir işletmenin, saçılan bir tohumun, doğan bir bebeğin bir yıl sonra ne kadar gelişip serpildiğini, ne kadar büyüdüğünü görmenin sevinci, daha iyiyi bulmanın tetikleyicisi olur.

    Kendi emek gücünüz, kendi alın terinizle, kendi eserinizin, toplumun diğer kesimleriyle paylaşıldığını görmek yalnız işletme sahibini değil, dostları olduğu kadar hizmetten yararlananları da sevindirir, mutlu eder.

    Her zaman olduğu gibi, bu sefer de yaş günü kutlamasına geç kalmış olsam da, duygularımı paylaştığım kamuoyu ile buluşmamda köprü görevi yapan gazetem Bolu Gündem’in yaşının uzun olmasını yürekten dilerim.

    Gelişmesinde katkısı olanları, doğrulardan taviz vermeden sağduyu ile hizmeti sürdürmeyi ilke edinen Sn. Banu ve Fatih Maradit ailesini kutluyorum.

    Topluma hizmet, yeni teknolojileri kullanmakla daha kaliteli oluyor. Topluma hizmet, geleceğe yönelik aydınlanmada doğruların ne olduğunu, doğru olarak göstermekle oluyor. Topluma hizmet, bireyler arasındaki güvenin oluşmasında katalizör görevini yerine getirmekle oluyor. Topluma hizmet, geçmişteki kültürü günümüze taşıyarak birliğimizin, dirliğimizin, gelenek ve göreneklerimizin devamını sağlamakla oluyor. Bunun için basın dünyasının bu konudaki işlevinin çok olduğuna inanıyorum.

    1996 yılından bu güne, içinde yer aldığım basın dünyasında, kendi mesleğimin dışında çok şeyler öğrendim. Öğrendiklerimin acılarını kendime saklayıp, güzellikleri okuyucularımla, toplumla paylaşmaya çalışıyorum. Bu düşünceyle sayfalarında bana da yer ayıran Bolu Gündem’in daha nice yıllarda, aynı duyarlılıkta, hizmet etmesini yürekten istiyor, çalışanlarına güç, sahibi Sn. Banu ve Fatih Maradit’e kurdukları işletmenin gelişmişliği içinde nice yaş günü kutlamalarını diliyorum. Yaşınız uzun olsun.

07.12.2005

Bu yazı toplam 708 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.