Yasak aşk

Yasak aşkFahrettin Metyar (33), amcasının oğlu Ali Metyar'ın (26), bir ay önce eşi Fatime Metyar (30) ve 2 yaşındaki oğlu Muhammet İsmail'i kaçırdığını iddia etti. Oğlunun fotoğraflarına bakıp "Kardeş kardeşe bunu yapar mı" diye ağlayan Fahrettin Metyar,amcasının oğlu hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na giderek şikayetçi oldu.

Yakabayat Köyü'nde yaşayan aşçı Fahrettin Metyar, 3 yıl önce görücü usulüyle Fatime Metyar ile evlendi. Çiftin bir yıl sonra Muhammet İsmail ismini verdikleri bir çocukları dünyaya geldi.

5 yıldır nerede yaşadığı bilinmeyen Ali Metyar, Mayıs ayında köyüne döndü. İddiaya göre, Ali Metyar evlerinin yanındaki amcasının oğlu Fahrettin Metyar'ın evine sık sık gidip gelmeye başladı. Ali Metyar, 24 Mayıs’ta amcasının oğlunun evde olmadığı sırada, kendisinden 4 yaş büyük Fatime Metyar ve Muhammet İsmail'i alarak kaçtı. Fahrettin Metyar, Cumhuriyet Savcılığı'na giderek amcasının oğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Eşine ve çocuğuna kavuşacağı günü bekleyen Fahrettin Metyar, amcasının oğlunun telefonla kendisini arayarak, kendisini aramamasını isteyerek çocuğunu öldürmekle tehdit ettiğini söyledi.

KARDEŞ KARDEŞE BUNU YAPAR MI?

24 Mayıs tarihine kadar çok güzel giden bir evliliği olduğunu, amcasının oğlunun şantaj yaparak eşini ve çocuğunu kaçırdığını öne süren Fahrettin Metyar, "Amcamın oğlu Ali Metyar, 24 Mayıs günü evde kimse yokken eşimi şantaj yoluyla kaçırmıştır. Jandarma, polis ve Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundum. Bir an önce yakalanıp adalete teslim edilmesini istiyorum" dedi.

Fahrettin Metyar amcasının oğlunun kendisini arayarak, kendilerini aramaması için tehdit ettiğini söyleyerek, "Beni, 'Bu çocuğu asarım, keserim' diye tehdit ediyor. Ben 30 gündür evladım için yanıyorum. Eşim baskı altında olabilir. Ben çocuğum olmadan yaşayamıyorum. İlaçlarla ayakta duruyorum. Bütün insanlara yalvarıyorum. Gören duyan olursa polise, jandarmaya haber versin. Kardeş kardeşe bunu yapar mı" diye konuştu.

AĞABEYİNİN EŞİNE GÖZ DİKEN HER ŞEYİ YAPAR

Oğlunun resmini eline alıp dakikalarca öpen Fahrettin Metyar, "Canım, kanım sana feda olsun oğlum. Seni bulmak için elimden gelen her şeyi yapacağım. O şerefsizi de adalete teslim edeceğim. Ağabeyinin eşine göz diken her şeyi yapar"diyerek gözyaşı döktü.

Fahrettin Metyar'ın annesi 54 yaşındaki Nazile Metyar ise bir an önce gelini ile torununa kavuşmak istediğini belirterek, "Gelinime 'Abla, yenge' diyordu. Nasıl oldu da bunu yaptı? 1 aydır ekmeği gözyaşıyla yiyoruz. 2 ev ağlıyor" dedi. 57 yaşındaki Naim Metyar ise, "Torunumun üzerine görünmesin diye battaniye ya da yorgan örtmüşler. Bunu köyde görenler var. Gelinimin ve torunumun bulunmasını istiyorum" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.