Yaşasın adalet

Yaşasın adalet

Bundan tam bir yıl önce gazetemiz yazarlarından, Baro Başkanı Avukat Tuncay Alnıak’ın, Bolu Gündem aracılığıyla gündeme getirdiği ve takip ettiği, Kalıcı Konut Hak Sahiplerinin hak arayışları sonuçlandı...

Kalıcı konut ha

Bundan tam bir yıl önce gazetemiz yazarlarından, Baro Başkanı Avukat Tuncay Alnıak’ın, Bolu Gündem aracılığıyla gündeme getirdiği ve takip ettiği, Kalıcı Konut Hak Sahiplerinin hak arayışları sonuçlandı...

Kalıcı konut hak sahiplerinin geri ödemelerinin ipotek tescil tarihinden iki yıl sonra başlamasına hükmeden Sakarya İdari Mahkemesi'nin kararı, davacılara tebliğ ediliyor. Hak sahipleri, postacının getirdiği mektuplardan sevindirici kararı öğreniyor.

Geçtiğimiz sene ortasında, gazetemiz yazarlarından, Bolu Barosu Başkanı Avukat Tuncay Alnıak'ın Bolu Gündem aracılığıyla gündeme getirdiği ve takip ettiği, Kalıcı Konut hak sahiplerinin geri ödemeleriyle ilgili dava hak sahipleri lehine sonuçlandı.

Sakarya İdare Mahkemesi'ne açılan binden fazla dava sonucunda, mahkeme, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nın uygulamasının doğru olmadığı hükmüne vararak yürütmeyi durdurma kararı aldı. Karar, davacı olan hak sahiplerine tebliğ ediliyor.

BOLU GÜNDEM'İN MANŞETİYDİ

Bundan tam bir yıl önce gazetemiz yazarı Tuncay Alnıak'ın köşesinde değindiği bu sorunu gazeteniz Bolu Gündem manşetine taşımış ve "Bu nasıl borçlandırma?" başlığını kullanmıştı.

Haberimizde, yazarımız Tuncay Alnıak'ın köşe yazısından alıntılar yaparak, yasaya göre geri ödemelerde ilk taksitin konut teslim tarihinden iki yıl sonra değil, ipotek tescil tarihinden iki yıl sonra yapılacağını ve bu tarihinde 2006 yılı olacağını belirtmiştik.

ÇEVRE İLLER DE SEBEPLENDİ

Bu haber ve yazarımız Tuncay Alnıak'ın yazısının devamında, gelişmeleri her geçen gün Bolu Gündem'in manşetine çıkarmış, yazarımız Avukat Tuncay Alnıak'ın hak sahipleri adına verdiği haklı mücadelenin arkasında yer almıştık.

Bolu Gündem'in bu haberi ve Alnıak'ın girişimleriyle, bundan sadece Bolu'daki hak sahipleri değil çevre illerdeki hak sahipleri de haberdar oldu.

Ve sonuçta, Bolu ve tüm çevre illerdeki hak sahipleri, Sakarya İdare Mahkemesi'nin aldığı kararla sevindiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.