“Komşularımız gelişiyor, biz borçlanıyoruz”

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı Şükrü Gülez, Çakmaklar Mahallesinde devam ettiği seçim çalışmalarında vatandaşların sorunlarını dinledi. Gülez, Bolu’nun mevcut yönetimlerin birçok sorunu çözememesi nedeniyle çok geri kaldığını ifade ederek “Komşu illerimiz bu süreçte büyük bir gelişim gösterirken biz olduğumuz yerde saymışız ve Belediyemiz içinden çıkılmaz bir borç batağına sokulmuştur. Hatanın neresinden dönersek kardır diye düşünüp mevcut yönetimden kurtulmalıyız”

MHP Belediye Başkan Adayı Şükrü Gülez, kalabalık bir partili grupla birlikte seçim çalışmalarına Çakmaklar ve İzzet Baysal Mahallesi’nde devam etti. Özellikle Çakmaklar Mahallesi’nin mevcut Belediye yönetimi tarafından ihmal edildiğini belirten Gülez; “Çakmaklar Mahallesinde oturan vatandaşlarımız mevcut yönetime karşı çok tepkililer ve bunları dile getiriyorlar. Bugüne kadar verilen vaatlerin hiç biri yerine getirilmemiş. Mahallenin yol sorunu devam ediyor ve bunun yanında sözü verilen imar sorunları hala çözülmemiş. Biz de onlardan sabırlı olmalarını istedik ve bizim dönemimizde bu sorunların çözüleceğinin sözünü verdik” ifadelerine yer verdi.

‘Hatanın neresinden dönersek kârdır’

Komşu iller düşünüldüğünde 10 yıldır Bolu’ya yapılanların hiçbir ehemmiyeti olmadığını belirten MHP Belediye Başkan Adayı Gülez; “Halkımız sürekli komşu illeri örnek göstererek Bolu’nun ne kadar geri kaldığını kıyaslıyor ve bu konuda çok haklılar. 21. Yüzyıldayız ve hala Bolu’da yol ve çöp sorunlarıyla karşılaşıyoruz. Yani hala şehir olamadığımızı üzülerek görüyoruz. 10 yılda Bolu’yu şehirleştiremeyen bir yönetim artık ömrünü tamamlamıştır. Komşu illerimiz bu süreçte büyük bir gelişim gösterirken biz olduğumuz yerde saymışız ve Belediyemiz içinden çıkılmaz bir borç batağına sokulmuştur. Hatanın neresinden dönersek kardır diye düşünüp mevcut yönetimden kurtulmalıyız” cümlelerini kullandı.

Halk gerekeni sandıkta söyleyecektir

Bolu Belediyesinin artık bütün birimleriyle ciddi bir yapılanmaya girmesi gerektiğini dile getiren Şükrü Gülez; “Artık hukukun üstünlüğüne inanan, insan haklarına saygılı ve yaptığı her çalışmada merkeze insanı koyan bir yönetimin Belediyeye gelmesi elzem olmuştur. Bunu da ancak MHP’li kadrolar sağlayabilir. On yıldır yapılan çalışmalarda vatandaşlarımız unutulmuş. Hiçbir çalışma insan merkezli olarak düşünülmemiş. Hal böyle olunca da bütün sıkıntıyı vatandaşlarımız çekmiş durumda. Artık Bolu’da yaşayan insanların kendilerine saygı duyan ve düşüncelerini önemseyen bir Belediye yönetimine kavuşmaları gerekiyor. Ben bunun 30 Mart’ta oluşacağına inanıyorum. Bolu halkı devlete olan saygısından tepkisini dışa vurmuyor ama seçim sandığında gerekeni söyleyeceğine şüphem yok” dedi.

- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/11912264/komsularimiz-gelisiyor-biz-borclaniyoruz