JAPON RIDVAN; “BEN ARTIK BOLUSPORLU RIDVAN DEĞİLİM, BEN ARTIK İSTANBULLU RIDVANIM”

Boluspor kulübünde yıllarca futbolcu ve teknik heyette görev yapan ve son olarak Mehmet İnceayan yönetiminde danışman olarak tekrardan hizmet e devam eden Rıdvan Ertani geçen hafta Boluspor'un yeni yönetimi tarafından kapının önüne koyulmuştu.

Boluspor yönetiminin bu hareketi spor camiası tarafından şaşkınlıkla karşılanmış ve Boluspor kulübü konuyla ilgili hiçbir açıklama yapmamıştı.
Sezon başı Mehmet İnceayan” Boluspor değerlerine sahip çıkağız” diyerek Boluspor'a emek harcamış değerleri kulüp bünyesinde toplamış ve bir vefa borcu olarak görev vermişti. Kongre sonrası Savaş Abak yönetimi ise göreve gelir gelmez değerleri bir kenara atarak revizyona gitme kararı aldı.Bu revizyon kararı içersinde ise ismi Bolusporla özleşmiş Rıdvan Ertani lakabı Japon Rıdvanıın görevine son verdi.
Boluspor'da başarılara imza atan ve Japon Rıdvan olarak Türk futboluna ismini altın harflerle adını yazdırmış olan Rıdvan Ertani “Ben artık Bolusporlu Japon Rıdvan değilim ben artık İstanbullu Rıdvanım” diyerek sitemlerini Abant tv'de her hafta Salı akşamları yayınlanan Serkan Erkan sunduğu ve tekin Aytugar'ın yorumculuğunu yaptığı spor aktif programında sesli olarak deklare etti.

Japon Rıdvan programda ise şu sözlerle devam etti.
”Ben hayatımı Boluspor'a adamış bir kişiyim. Etrafta kulüpte yatmaya gelmiş gibi dedikodular oluştu.Ben açıkça söylemek istiyorum ben hayatım boyunca yatmadım.Ben her zaman Boluspor'un menfaatleri içinde hareket ettim.
Boluspor'a 15 sene boyunca benim sigortamı yatırmadı ben ağzımı bile açmadım ben boluspor'dan emekli olmadım ben Tekelden emekli oldum. İnanın ben bu kulüpte jubile bile yapamadım.Ama ben her zaman boluspor'un hizmetkarı oldum.
Bu kulüpte oynadığım için hep gurur duydum.Benim Boluspor ile hiçbir problemim yok ama gönül kırgınlığım var.Günümüzde bir çok kulüp eski futbolcularına sahip çıkarken ben ve benim gibi olan Bolu takımı sahip çıkmıyor.Ben buradan Mehmet İnceayan'a çok teşekkür ediyorum.Değerimiz bilen ve görev veren bir insan onun hakkını ödeyemem.Bu yönetimdeki arkadaşlar çok genç ben bu takıma 1965 geldim bu yönetim içersinde olanlar daha dünyaya gelmemişti.Şimdi yönetici kesildiler ve daha şimdiden çok şey biliyorlar.Kırgınım ve “ben artık Bolusporlu Japon Rıdvan değilim ben artık İstanbullu rıdvanım” dedi.


- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/11916208/japon-ridvan-ben-artik-bolusporlu-ridvan-degilim-ben-artik-istanbullu-ridvanim