MUHALEFETİ KIZDIRACAK 'LİSTE' AÇIKLAMASI

Ak Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın, Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edilen il genel meclisi ve belediye meclisi üyesi listeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Sayın, Ak Parti'nin listesini oluştururken çok dikkatli davrandıklarını belirtti. Muhalefet partilerinin listeleri hakkında da konuşan Sayın, “Diğer partilerimizin belirlemiş olduğu isimler de bu memleketimizin evlatlarıdır. İyi insanlardır; fakat bir hizmet yapılacaksa yeri ve membaa Ak Parti'dir. O nedenle herhangi bir değerlendirme yapmak doğru olmaz” diyerek muhalefeti kızdıracak açıklamalarda bulundu.

Haftalardır merakla beklenen belediye ve il genel meclis üyesi adaylarının bulunduğu listeler, 18 Şubat'ta Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edildi. Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, listelere ilişkin yaptığı açıklamada Belediye meclis üyesi sayısının 3-4 katı kadar müracaat olduğunu ifade eden Sayın, “Üyelerin belirlenmesi ile ilgili bazı kriterler var. Belediye meclisi bütün o beldeyi kucaklayacak bir yapıya kavuşturulmalıydı. Bizler de bunlara çok dikkat ettik. Tabi burada seçilecek adayların belediye başkan adaylarımızla uyum içerisinde olması gerekir, bu da önemli bir kriter oluşturuyor. Hepsini bir araya getirerek en iyisini yapmaya gayret ettik; ama bu kadar çok müracaatın olduğu yerde herkesin gönlündekini yapabilme imkânımız da yoktu. Ben bütün aday adaylarımıza teşekkür ediyorum buradan, aday olan arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum.

Seçilemeyenlere de seslendi
Aday olamadılarsa da yine bu parti içerisinde kalarak hiçbir yere gitmemelerini ve adaymışçasına can siperane bir şekilde çalışmalarını kendilerinden istirham ediyorum. Gönlümden geçen budur, çünkü Ak Parti siyasetin adresi olan bir partidir.
Siyaset yapmak istiyorlarsa, gerçekten hizmet etmek istiyorlarsa bunu başarabilecekleri tek adres Ak Parti'dir. Siyaset uzun soluklu bir maratondur. O nedenle bugün aday olamayanlar yarın çok daha farklı yerlerde değerlendirilebilirler” diye konuştu.

“12 belediyeyi kazanacağız”
Ak Parti olarak 12 belediye başkanlığı, birçok belediye ve il genel meclis üyeliğini kazanacaklarını ifade eden Sayın, bu vesileyle aday olan arkadaşlarımızın tamamına başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun. Ağır bir sorumluğun altına girdiklerinin farkındalar hepsi. Onların bu üstlenmiş olduğu sorumluluğu da layıkıyla yerine getireceklerine inancım tam. 30 Mart seçimlerinde bu ekip ile çok büyük başarılara birlikte imza atacağımızı düşünüyorum.”
CHP ve MHP'nin listeleri hakkındaki düşüncelerini de paylaşan Ömer Sayın, “Diğer partimizin belirlemiş olduğu isimler de bu memleketimizin evlatlarıdır. İyi insanlardır; fakat bir hizmet yapılacaksa yeri ve membaa Ak Parti'dir. O nedenle herhangi bir değerlendirme yapmak doğru olmaz. Fakat tek isteğim, huzurlu ve güven içerisinde geçmesi ve de siyasi etiğin belirli bir çizginin altına düşmemesidir” şeklinde konuştu.

İl Genel Meclisi açıklaması
Açıklamasında son olarak il genel meclis üyesi adaylarına da değinen Sayın, değerlendirmelerinin devamında şu ifadelere yer verdi; “Bu kadrolarda yer alan, görev almak için müracaat eden her arkadaşımız birbirinden daha değerli, kıymetli ve niteliklidir. O nedenle yeni seçilecek il genel meclisi arkadaşlarımızın eski arkadaşlarımızdan aldığı bayrağı çok daha ilerilere götüreceğine kesinlikle inanıyorum.”

- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/11923230/muhalefeti-kizdiracak-liste-aciklamasi