Madenci yakınları için yardım kampanyası

Başbakanlığın 2014/8 Genelgesi uyarınca Soma’da meydana gelen maden faciasında yakınları kaybeden vatandaşlarımız için bir yardım kampanyası başlatıldı. Kampanya Bolu Valiliği tarafından Bolu kamuoyuna da bir açıklamayla duyuruldu.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı; “13 Mayıs 2014 tarihinde Manisa’nın Soma İlçesinde meydana gelen elim maden ocağı kazasında çok sayıda işçimiz hayatını kaybetmiş, bir kısmı da yaralı olarak kurtarılmıştır.

Bu olay nedeniyle zarar gören veya yakınlarını kaybeden vatandaşlarımızın olay anından itibaren her türlü ihtiyaçları devlet imkânlarıyla karşılanmakta, uğradıkları kaza nedeniyle, yasal olarak haklarında yapılması gereken tüm işlemler ilgili kamu kurum ve kuruluşları tarafından titizlikle yerine getirilmektedir.

Hesap no ve cep telefonu mesajıyla yapılabilecek

Bu kaza sonrasında Devletimizin tüm imkânları seferber edilmiş olmakla birlikte; hamiyetperver milletimizin bu acı karşısında yoğun yardım taleplerinin karşılanması zarureti hâsıl olmuştur. Bu kapsamda, yapılacak yardımların tek elden yürütülmesi, hızlı ve sağlıklı bir biçimde kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına, yaralananlara ve madende çalışanlara ulaştırılması için, Başbakanlıkça belirlenecek esaslar çerçevesinde harcanmak üzere Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca görevlendirilerek Başbakanlığın 2014/8 Genelgesi uyarınca yardım kampanyası düzenlenmiş olup, kampanyayla ilgili banka hesap numaraları aşağıya çıkarılmıştır.

Bu amaçla; yardım yapmak isteyen vatandaşlarımızın, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının yardımlarının belirtilen hesaplara yapabilmeleri ile ilgili her türlü kolaylığın sağlanması hususunda gerekli hassasiyet gösterilecektir.

Gerçek ve tüzel kişiler bu hesaplara doğrudan bağış yapabilecekleri gibi, Turkcell, Vodafone ve Avea GSM operatörlerinin “1866” kısa SMS numarasına “Soma” yazarak 5 (Beş) TLkarşılığı bağışta bulunabileceklerdir.”

- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/11923484/madenci-yakinlari-icin-yardim-kampanyasi