GECE EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün çiftçilere yönelik düzenlediği gece eğitim programları devam ediyor. 2014 Yılı gece eğitimi programına 18-19 Şubat'ta 4 köy ve 4 ayrı eğitim grubuyla Değirmenderesi, Hamzabey, Kasaplar ve Kürkçüler köylerinde devam edildi.

Eğitim, Şube müdürü, veteriner hekim, ziraat mühendisi ve teknik elemandan oluşan dörder kişilik eğitim grupları ve İl Müdürü İsmail Taş'ın katılımıyla gerçekleşti.
İlk olarak Kasaplar köyündeki eğitime katılan İl Müdürü Taş, daha sonra Kürkçüler köyündeki eğitimlerde yer aldı. İsmail Taş, üreticilerin sorunlarını yerinde dinledi.
Sıcak ve samimi bir ortamda sohbet havasında gerçekleşen eğitimlere özellikle kırsal kesimde üretimde büyük pay sahibi olan kadınların da yoğun katılımı büyük memnuniyet yarattı.

Kadın çiftçilerin katılımı yoğun
Eğitimde yapılan sunumlarla tarımsal desteklemeler, İl Özel İdare Destekli Projeler, Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) ve Toprak Koruma , Toplulaştırma, Ekmek İsrafı ve son zamanlarda karşılaşılan traktör kazaları dolayısıyla trafik ve jandarma trafik ekiplerinin de bilinçli traktör kullanımı konularında katılımıyla eğitim verildi.
Eğitim sonrası memnuniyet anketi uygulaması gerçekleştirildi.


- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/11926235/gece-egitimleri-devam-ediyor