“368 BİN TL'LİK HURDA” GÖNDERMESİ

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Mehtap Mısırlıoğlu, seçim çalışmalarına Karamanlı Mahallesi'nde devam etti. Mısırlıoğlu, burada yaptığı açıklamada Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın 'Yedigöller yolunu Yukarısoku'dan geçireceğim' açıklamalarını “Yukarısoku yolunu hiç bilmiyor mu, böyle söylemlerde bulunuyor” ifadeleriyle eleştirdi. Mısırlıoğlu, ayrıca Karaçayır'a getirilen ve Bolu'ya maliyetinin 368 bin TL civarında olduğu belgelenen vagonlarla ilgili eleştirilerde de bulunarak “Hurda vagonların bu parka, Bolu'ya ne katkısı olacak?” diye sordu.

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Mısırlıoğlu, seçim çalışmalarına kalabalık bir partili grubu ile birlikte Karamanlı Mahallesi'nde devam etti. Mısırlıoğlu, ziyaretlerin ardından şu açıklamayı yaptı;

“Yüzde 65'lik bir bölümü bitirdik”
“Karamanlı mahallesindeki esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Bolu'nun bir kısmını ziyaret ettik. Esnaf ziyaretlerinde mahalle ziyaretlerimizin de yüzde 65'lik bir bölümünü de bitirmiş durumdayız. Elimizden geldiğince Bolu'da yaşayan bütün seçmenlerimize ulaşmaya çalışıyoruz. Bazı seçmenimiz ile 2-3 kere karşılaşmış oluyoruz.
Gerek kapısını çalıyoruz gerekse esnaf ziyaretlerinde sohbet etme şansı buluyoruz.
Amacımız, öncelikle yaşanabilir bir Bolu, amacımız öncelikle esnafımızın yüzünün gülmesi. Bu anlamda ise vatandaşlarımızla uzun süren sohbetler gerçekleştiriyoruz ve esnafımızın özellikle yerel yönetim ile ilgili beklentilerini de net bir şekilde duyuyoruz.

“Küçük esnaf, şehrin bel kemiğidir”
Bizler zaten başından beri söylemlerimizde şunu ifade ettik. Bir şehirde küçük esnaf gerek pazarcı, gerek sanayi, gerekse diğer noktalarda hizmet veren küçük esnafımız, şehrin bel kemiğidir ve onların hayat standartlarını yükseltirsen eğer. Bolu'da yaşayan vatandaşlarımızı da rahat ettirmiş oluruz. Bu anlamda ise esnaf ile ilgili düşüncelerimizi ortaya koyuyoruz.

“Yukarısoku'yu hiç mi bilmiyor?”
Mevcut belediye başkanı, geçtiğimiz gün 'Yukarısoku halkına müjde veriyorum Yedigöller yolunu buradan geçireceğim” dedi. 10 yıllık belediye başkanına soruyorum, Yukarısoku yolunu hiç bilmiyor mu böyle söylemlerde bulunuyor.
Bu yolu, Bolu'da yaşayan ve Yedigöller'imizin o güzel manzarasını görmeye gelen Bolu dışındaki vatandaşımız da biliyordur. Böyle bir şeyi söyleyerek ne demek istedi, inanın biz anlamadık.

“Vatandaşların vergisini sualsizce harcıyor”
Ağustos 2013 yılında bir Belediye Meclis üyemiz tarafından mevcut başkana sorulan ve sadece Bolu Belediyesine 500 bin lira civarında bir maliyeti olduğu söylenen vagonlardan bahsediyoruz.
Kullanma süresi dolmuş hurda vagonların Bolu'ya geldiğinden ve Bolu Belediyesi tarafından 368.000 lira bedel ödendiğini duyduk ve inanın hayretler içerisindeyiz. Kendisi bu zamana kadar 368 bin lirayı yan yana getirip kazanmış mı da Bolu'da yaşayan vatandaşların su parasını, vergisini bu şekilde sorgusuzca sualsizce harcıyor. Bunu sormak istiyorum, bu konuda lütfen vatandaşlara açıklama yapsın.
Hurda vagonların bu parka, Bolu'ya ne katkısı olacak, bunu da soruyoruz.”


- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/11930787/368-bin-tllik-hurda-gondermesi