Karacasu Belediyesi de SGK borçlusu

Bilindiği gibi SGK borçluları arasında Eylül 2013 sonu itibariyle Bolu Belediyesi 672. Sırayı işgal etmişti. Karacasu Belde Belediyesi de 964 bin 437 lira 45 kuruşluk borç ile listede var.

Sosyal Güvenlik Kurumu geçtiğimiz günlerde resmi internet sitesinde borcu 150 bin lirayı aşan belediyeler, tüzel kişilikler ve gerçek kişilerin listesini yayınlamıştı.

Listede Bolu Belediyesinin yanı sıra Karacasu Belde Belediyesi de 964 bin 437 lira 45 kuruşluk borç ile kendisine ayrılan sırayı almış durumda.

Burada dikkatlerden kaçmayan husus ise Karacasu Belde Belediyesin de SGK kurumuna bağlı olarak çalışan işçi sayısının oldukça az olmasına karşın bu kadar borç bakiyesine nasıl ulaşıldığı.

Eylül 2013 ile Haziran 2014 arasındaki geçen sürede SGK’ ya borçlanarak borç bakiyeleri yükselen belediyelerin umutları bu hafta TBMM’de görüşülmekte olan yeni Torba Yasa.

Torba yasa kanunlaşırsa borçlu kurumlar SGK ile ilgili aftan yararlanıp borçlarını 36 ay vade ile birikmiş faizlerinden de arınarak taksitlendirebilecekler.

- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/11936761/karacasu-belediyesi-de-sgk-borclusu