Bolu'dan 4 tır yola çıktı

İHH'nın İnsani yardım TIR'ları Suriye'ye ulaşmak için yola çıktı. Gerede'den 3, Bolu'dan 1 TIR olmak üzere toplam 4 TIR yola çıktı.

Siteler Camii önünde toplanan İHH gönüllüler, yardımların sağ salim yerine ulaşması için dua etti. Dua öncesi İHH Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Koçak bir konuşma yaptı. Koçak, yaptığı konuşmada kimsenin kınamasına bakmadan yardım yapmaya ve mazlumlara ulaşmaya devam edeceklerini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Yardımlarımız Suriye'deki ve dünyadaki bütün mazlumların mazlumlukları bitinceye kadar devam edecektir. Bizler İHH olarak genelde Türkiye'de, özelde de Bolu'da bütün dünya Müslümanlarının, mazlumların yanında olmaya çalışıyoruz.

“Dualarla gönderiyoruz”
Biz kınayanların kınamasına bakmadan inanmışlığımız ve adanmışlığımız gereği yetim bir Peygamberin ümmeti olarak ümmetin yetimlerine bakmayı kendimize bir borç addettik. Hiç kimse bizi kutsal davadan döndüremez. Hayırseverlerin hayırları, yardımseverlerin yardımlarını başta Suriye olmak üzere dünya mazlumlarına ulaştırmayı kendimize görev addettik. Bu yardımlarımız inşallah önümüzdeki günlerde İHH Genel Merkezinin Türkiye'de Şubat sonuna doğru 500 TIR insani yardım ile konvoy şeklinde yola çıkacaktır. Biz Bolu olarak bugün Bolu ve Gerede'den hayırseverlerin göndermiş olduğu 4 TIR ile Dualarınızla yola çıkıyoruz.”


- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/11937923/boludan-4-tir-yola-cikti