Soylu Bolu teşkilatıyla buluştu

Ak Parti Bolu İl Başkanlığı tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Birlik, beraberlik ve Kaynaşma” iftarının bu yılki organizasyonu, Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun katılımıyla gerçekleşti.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluşundan bugüne kadar il ve ilçe yönetimlerinde görev alan birçok isim, Bolu İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi. Atatürk Orman Parkı’nda bulunan Köroğlu Sofrası’nda düzenlenen iftar yemeğine; Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, MKYK üyesi ve İl Koordinatörü Orhan Yegin, İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Milletvekilleri Ali Ercoşkun ile Fehmi Küpçü, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, mevcut il ve ilçe yönetimleri ile partinin kuruluşundan beri görev alan birçok isim katıldı.

“Bu kadrolarda samimiyet var”

Yaklaşık bin 500 kişinin katıldığı programın açılış konuşmasını İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek gerçekleştirdi. Konuşmasında teşkilatların önemine vurgu yapan tecrübeli siyasetçi; “Sayın Başbakanımız ile görüşmemizde, Bolu’nun iyi bir ivme yakaladığını bildirdi ve bizlerden Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde daha büyük başarılar beklediğini iletti. İşte burada bulunan kadro; Merkez İlçesi’yle, Gerede’siyle, Yeniçağa’sıyla, Mengen’iyle, Dörtdivan’ıyla, Göynük, Seben, Kıbrıscık ve Mudurnu’suyla el ele vererek, Ak Parti’mizin gönül erleriyle, Sayın Başbakanımıza Bolu’dan en büyük desteği vereceğiz inşallah. Çünkü bu kadrolarda aşk var, heyecan var, samimiyet var, kararlılık var. ‘Durmak yok, yola devam’ diyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.

“Yeni Türkiye için, yeni bir başlangıç noktasına giriyoruz”

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, “Ak Parti değişim ve dönüşüm demektir. Biz ilk seçimde, ilk kurulduğu anda tek başına iktidar olan dünyada tek partiyiz. O günden beri, her seçimde oylarını yükselterek Türkiye’nin gündemine gelen tek parti yine Ak Parti’dir. Ak Parti Bolu’da da kuruduğu günden bu yana hep ilkleri gerçekleştirdi. İlk defa sağ bir partiden, sağ bir Belediye Başkanı olarak seçilen kişi sizlerin sayesinde benim. Tabi ilk seçildiğimizde bu tamamen Başbakanımız sayesinde oldu” diye konuştu.

“Ak Parti diğerlerinden farklı bir parti”

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın ardından kürsüye çıkan TBMM Divan Kâtip Üyesi ve Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü de “O büyük Türkiye fotoğrafında eskisiyle, yenisiyle o ideallerimize ulaşmamız noktasında Ak Parti diğerlerinden farklı bir parti. Rabbim özellikle manevi iklimiyle farklı olan bu ayda birlik ve beraberliğimizi daim kılsın diyor, salondaki herkesi en kalbi duygularımla selamlıyor, saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Küpçü’den sonra kürsüye çıkan Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ise,ezan vaktinin yaklaşması nedeniyle konuşmasını kısa tuttu. Coşkulu bir ses tonu ile partilileri selamlayan ve Ak Parti’nin köşk adayını bir kez daha tekrarlayan Ercoşkun; “Halkın adamı, hakkın adamı, Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan hayırlı uğurlu olsun” dedi. Ercoşkun, konuşmasının devamında “İlk defa gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesini yaşıyoruz. Bu ayın rahmet ve bereketi, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin nasıl geçeceğini belki de müjdeliyor” diye konuştu.

Fatih Metin bir kez daha teşkilatlara teşekkür etti

Ercoşkun’un ardından kürsüye Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin çıktı. Ak Parti’nin Afyonkarahisar’da gerçekleştirdiği 22’nci İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katılan ve kaldığı otelde sabah saatlerinde kalp krizi geçiren Bakan Yardımcısı Fatih Metin, yaşadığı kalp rahatsızlığı nedeniyle destek olan partililere bir kez daha teşekkür etti. Metin, “Değerli kardeşlerim. Yaklaşık bir buçuk ay önce geçirmiş olduğum bir kalp krizi rahatsızlığım vardı. Bu rahatsızlığım sonrası mesajlarıyla, telefonlarıyla, bizzat gelerek ve en önemlisi dualarıyla yanımda olan, destek olan siz değerli kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Rabbim hepinize sağlık versin, huzur versin. İnşallah bu rahmet ve mağfiret ayını da hem bizlere, hem İslam âlemine, hem de tüm insanlığa rabbim hayırlara vesile kılsın” diye konuştu.

Soylu Bolu halkına seslendi

İftar programında son konuşmacı Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu oldu. Soylu, “Önümüzde 10 Ağustos’a 33-34 gün var. Bir taraftan paralelciler bir taraftan CHP'nin peşine takılmış, vagonuna takılmış MHP ve bir taraftan acaba bu Türkiye'nin büyümesini nasıl engellerim diye her dönem tiyatro kurmaya çalışan, hakaret eden ve insanlarımızı demokrasi dışına çıkarmaya çalışan bir CHP bir araya geldiler. MHP'li kardeşlerime sesleniyorum. Vicdanınız var, ülkeyi görüyorsunuz. 12 yıldan bu yana bu ülkenin büyümesini ve zenginliğini görüyorsunuz. İnsanlarımızın huzurunu görüyorsunuz. Tayyip Erdoğan mı, yoksa desteklediğiniz adını bile söylemekte zorlandığınız bir adam mı? Vicdanınıza sesleniyorum; Bu memlekette 76 milyonun vicdanına sesleniyorum. Biz büyük Türkiye arıyoruz. Biz öncü Türkiye arıyoruz. Ve biz pasaportumuzun bütün dünyada saygıyla karşılandığı bir Türkiye arıyoruz. Ak Parti’nin koymuş olduğu hedeflere emin adımlarla ilerlediğini söyleyen Soylu, “Biz 2023 hedeflerine de, 2053 hedeflerine de, 2071 hedeflerine de ulaşacağız inşallah. Ama sizin burada kapı kapı, ev ev son bir gayretle büyük mücadelenizi bekliyorum. Değerli dava arkadaşlarım; Recep Tayyip Erdoğan’ı, liderimizi, Başbakanımızı, Genel Başkanımızı ve 12 yıldır Türkiye’yi hayal edilemeyecek noktalara getiren bu güzel insanı, milletin adamını 10 Ağustos’ta sandıklarda ilk kez halkın seçtiği Cumhurbaşkanı olarak Çankaya Köşkü’ne taşımaya hazır mısınız?” diye konuştu.


- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/11969284/soylu-bolu-teskilatiyla-bulustu