AİBÜ öğrencisine BÜYÜK ÖDÜL

Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencisi İlkay Yorgancı, ülkemizde düzenlenen en büyük gastronomi organizasyonlarından biri olan '12. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali'nde gümüş madalya aldı.

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu ile Dünya Aşçılar Birliği (WACS) tarafından 12-15 Şubat 2014 tarihleri arasında Beylikdüzü TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezinde 12. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali düzenlendi. 35 ülkeden 400'ü aşkın yabancı şefin katıldığı festivalde yaklaşık 2000 yarışmacı 60 kategoride kıyasıya mücadele etti.

Makarna kategorisinde yemek hazırladı
Festivalde Üniversitemizi temsil eden Bolu Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik YO Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi İlkay Yorgancı, Makarna kategorisinde hazırladığı 'Balkabağı Karpaçyo eşliğinde Karides dolgulu Tortillini' yemeği ile gümüş madalya kazandı.
AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun da öğrenciyi tebrik ederek kendisine teşekkür belgesi ile çeşitli hediyeler verdi.
Türkiye'nin en büyük organizasyonu
Türk mutfağını dünyanın diğer mutfak kültürleri ile buluşturmak, Türk aşçılar ile dünyanın önde gelen aşçıları arasında yakınlaşmayı ve bilgi alışverişini sağlamak, Türk ve dünya gastronomi kültürüne yeni şefler kazandırmak amaçlarıyla düzenlenen 12. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali, Ülkemizde düzenlenen en büyük gastronomi organizasyonlarından biri olarak kabul ediliyor.

- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/11975674/aibu-ogrencisine-buyuk-odul