“HER YERİ İSTİMLAK ETSEK…”

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Alaaddin Yılmaz, Ak Parti'den Belediye Başkan Aday Adayı olan Mücahit Kutlu, Tahsin Akduman ve Abdullah Uzun ile birlikte seçim çalışmalarına Dodurga Mahallesi'nde devam etti. Yılmaz, Belediyenin yaptığı yol genişletme çalışmaları için muhalefetin yaptığı 'İstimlak etmeden girdi' açıklamalarına yanıt vererek “Eğer bizim istimlak etmeden girdiğimiz yerleri istimlak etmeye kalkarsanız, 5 yıllık belediyenin bütçesinin yetmeyeceğini bilmeniz gerekir” diye konuştu.

Alaaddin Yılmaz, Dodurga Mahallesi'ne yapılan çalışmaları mahalle sakinlerinin hoşgörüsü ve isteği çerçevesinde yaptıklarını söyleyerek “Halkımız yolların genişlemesinde bize çok destek oldular. Seçim döneminde olduğumuz için her gün farklı mahalleyi dolaşıyoruz.
Şehirde değişim ve gelişimi hissediyoruz. Yeni aday olan arkadaşlarımız, belki şehri ilk defa dolaşıyorlar ve şehri tanımaya çalışıyorlar, değişim ve gelişimi ilk defa görüyorlar.
Nerede eksik var, onu bulmaya çalışıyorlar. Bu da gayet normal. Eksikler bittiğinde belediye başkanına ihtiyaç kalmaz. Şehirle ilgili adayların vizyon sahibi olması gerekir. Nereye giderse ne ihtiyaç varsa, 'tamam onu karşılayacağız' demenin idarecilik ve belediyecilik olmadığını daha önce gördük. 10 yıllık süreçte Bolu'nun da ne kadar değiştiğini herkes görüyor” dedi.

“Şehrimizi düşünen bir belediyeyiz”
Değişim ve gelişimi Bolu'da, Bolu halkının yaptığını ifade eden Başkan Yılmaz, “Biz Bolu'daki bütün çalışmaları halkımızla birlikte yaptık. Bolu'da vatandaşların bahçelerine girerek yol genişletme çalışması yaptık. Türkiye'de ve Dünya'da bu işi başka yapabilen ne böyle güzel halk vardır ne de bu iş için seçimi düşünmeyen belediye başkanı vardır. Biz şehrimizi düşünen, müşterek çalışmaları halkımızla yapan belediyeyiz.
Bolu'yu idare edeceğini ifade eden insanların 'bahçelere istimlak etmeden girdi' diye bizi vatandaşlara şikayet etmiş olmalarını Bolu'yu sevmemelerine yoruyorum. Eğer bizim istimlak etmeden girdiğimiz yerleri istimlak etmeye kalkarsanız, 5 yıllık belediyenin bütçesinin yetmeyeceğini bilmeniz gerekir. Biz bu çalışmayı halkımızla bütünleşerek yapabildik.
Bütün mahallelerimizde memnuniyetle karşılanıyoruz. Vatandaşımızın sevgisi de seçimin neticesini gösteriyor” diye konuştu.


- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/11981987/her-yeri-istimlak-etsek