BESYO’da mezuniyet coşkusu

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (AİBÜ) Mengen, Yeniçağa ve Mudurnu’daki meslek yüksekokullarının ardından Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda da (BESYO) mezuniyet coşkusu vardı.

İzzet Baysal Kültür Merkezinde yapılan törende, 75 öğrenci mezuniyet belgelerini gururla aldı. Törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar , BESYO Müdürü Doç. Dr. Ümid Karlı, Genel Sekreter Doç. Dr. Erdal Bekiroğlu ile öğretim üyeleri,öğrenciler ve aileleri katıldı.

“Okulumuz birçok üniversiteye örnek oluyor”

Törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar, AİBܒnün 25 bini aşkın öğrencisiyle hem Türkiye’de hem de Dünya’da modern bir üniversite olduğunun altını çizerek, “Üniversitemiz bütün malvarlığını vakfa bağışlamış rahmetli İzzet Baysal’ın, temelini aslında hayırseverlik üstüne attığı son derece önemli ve modern bir üniversitedir. Bu açıdan gerek Bolu gerekse Üniversitemiz ülkemizde vakıf hizmetleri ve hayırseverliğin çok önemli bir örneğidir ve bu anlamda birçok üniversiteye de örnek olmaya devam etmektedir” dedi.

BESYO’da 17’nci dönem mezunları

BESYO’da kaliteli bir eğitim öğretim verildiğini ifade eden Prof. Dr. Bahar, “BESYO 17’nci dönem mezunlarını veriyor. BESYO, öğretim üyesi açısından kaliteli, tesisler açısından donanımlı, eğitim öğretim kalitesi açısından son derece seçkin bir bölüm. Bir neslin hem sanatsal hem bedensel gelişimi bilişsel gelişimi kadar önemli. Öğrencilerimizin kaliteli eğitim öğretimiyle AİBÜ mezunu olarak bizleri en iyi şekilde temsil edeceğine gönülden inanıyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Doç. Dr. H. Birol Yalçın tarafından son ders verildi. Mezuniyet belgelerini alan ve keplerini havaya fırlatan öğrenciler mezuniyetlerini coşkuyla kutladılar.

- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/11994421/besyoda-mezuniyet-coskusu