Kardeş itfaiyelerden ortak projeler

Bolu Belediyesi ile kardeş belediye olan Almanya Neuss Belediyesi'nin itfaiye teşkilatı Bolu'da Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ile ortaklaşa birçok çalışmaya imza atacak ve ortak bir tatbikat yapacak olan Neuss İtfaiyesi personeli, ziyaretlerinin ikinci gününde Bolu Belediyesi tarafından hayata geçirilen projeleri yerlerinde gezerek bilgiler aldı.

Bolu'ya bir takım incelemeler yapmak ve ortak çalışmalarda bulunmak üzere gelen Bolu Belediyesi'nin kardeş belediyesi olan Neuss Belediyesi'nin İtfaiye Teşkilatı, ziyaretlerinin ikinci gününde ilk olarak Gölcük'e çıktı. Gölcük'te yapılan mangal ve göl turunun ardından itfaiyeciler, Bolu Belediyesi tarafından hayata geçirilen projeleri yerlerinde gezerek bilgiler aldılar.

Çalışmaları gezdiler
Modern Çöp Ayrıştırma (Geri Dönüşüm) Merkezi, Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Merkezi ve Katı Atık Deponi Gazından Enerji Üretim Merkezi'nde incelemelerde bulunan Neuss'lu itfaiyeciler, çevre konusunda hayata geçirilmiş dev projeleri oldukça beğendiler. Son olarak Temiz Su Arıtma Tesisinde de incelemelerde bulunan ekip daha sonra Bolu Merkez'i gezdi. İlimizde 1 hafta kalacak olan Neuss Belediyesi İtfaiye Teşkilatı ekipleri ilerleyen günlerde de Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleriyle ortaklaşa çalışmalarda bulunacak.


- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/12006204/kardes-itfaiyelerden-ortak-projeler