SGK'dan önemli duyuru!

Bolu Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Kenan Tandoğan, Sosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcısı İsmail Aktaş ve Kısa Vadeli Sigortalılar Şefi Kayhan Çelebi tarafından bilgilendirilen Bolu'daki işveren ve işveren temsilcileri, sigortalılara ödenen iş görmezlik ödeneklerinin SMS yoluyla bilgilendirilmesi hakkında duyuruda bulunuldu.

Bolu Sosyal Güvenlik Kurumu Yemek Salonunda yapılan kahvaltılı bilgilendirme toplantısında İşveren ve işveren temsilcilerine hitaben açılış konuşmasını yapan Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Kenan Tandoğan, “Sizleri bilgilendirmek için yapılan toplantıya katıldığınız için teşekkür ederim” diyerek konuşmasını bitirdi.
SMS ve e-posta ile bildirilecek
Bolu Sosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcısı İsmail Aktaş, iş görmezlik ödenekleri konusunda yapılması gerekenleri ve gelişmelerle ilgili bilgi verdi.
Aktaş, “Geçici İş Görmezlik ödeneklerinin Sosyal Güvenlik Merkezleri tarafından banka hesabına aktarıldığında bilgilendirme amaçlı SMS gönderildiğini sistemin başlangıç tarihinin 09 Temmuz 2013 olduğunu belirtti.
Konuyla ilgili olarak sigortalıların www.sgk.gov .tr adresinde yer alan “SMS Bilgilendirme” menüsünden “SMS Hizmetleri Bilgi Girişi/Güncelleme “ ekranından cep telefonlarını ve e-mail adreslerini sisteme kaydetmeleri halinde geçici iş görmezlik ödeneklerinin bankaya aktarıldığına dair bilgi “SMS” ve “e-posta” yoluyla bildirilecektir” dedi.

Her ayın 15'inde gönderiliyor
Kısa Vadeli Sigortalılar Servis Şefi Kayhan Çelebi de, iş görmezlik ödenekleriyle ilgili olarak Sigortalının belirli bir zaman diliminde bu ödeneği alabilmesi için her ayın 8-14 tarihlerinde Ziraat Bankasına gitmesi gerektiğini, 15'inde bu ödeneklerin geri gönderildiğini ve sonraki döneme aktarıldığını ifade ederek bu konuda yapılması gerekenleri anlattı.


- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/12007400/sgkdan-onemli-duyuru