ÇARIKCI: GEREKİYORSA HAKEMİ DE YENECEKSİNİZ

Boluspor Başkanı Necip Çarıkcı, Hacettepe maçıyla ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Hafta sonu kendi evinde Hacettespor'a yenilen Boluspor'da moraller bozuk. Hacettepe maçı sonrası gazetemize değerlendirmelerde bulunan Başkan Çarıkcı, “Futbolda ne olacağı hiç belli olmaz. Ancak, avantajımızı kullanamadığımız ortada. Evet, ilk iki için ümitlerimiz azalmıştır. Yazık oldu. Hiç beklemediğimiz bir sonuç aldık. Takımımızdan beklediğimiz futbolu sahada göremedik. İyi oynamadık. Halbuki, soğuk havaya rağmen seyircimiz elinden geldiğince tribünleri doldurmuştu” diye konuştu.

FUTBOLCULARIMIZ RAKİBİ KÜÇÜK GÖRMÜŞ DE OLABİLİR

Necip Çarıkcı sözlerine şöyle devam etti: “Futbolcularımız rakibi küçük görmüş de olabilir. Ancak bu lig, kolay bir lig değil. Bank Asya'da yeteri kadar mücadele etmezseniz, hiçbir rakibiniz size üç puan vermez. Biz orta sahada rakibe üstünlük kuramadık. İyi top yapamadık. Kanatlardan da yeteri kadar destek gelmedi. İlk yarıda Hacettepe öne geçebilirdi. İkinci yarı biraz daha iyiydik. 1-0 öne geçtikten sonra, galip durumdayken oyunu soğutamadık. Son 7 dakikada iki gol yedik. Ben Caner'e de (Bulut) kabahat bulmuyorum.”

FUTBOLCULARIMIZ HAKEMİ BASKI ALTINA ALMAYA ÇALIŞIRKEN TAKIMA ZARAR VERMEMELİ

Başkan Necip Çarıkcı, karşılaşmanın hakemi ve genel anlamda hakemlik müessesesiyle ilgili olarak da yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Hacettepe'nin attığı goller nizami. Futbolun 90 dakika olduğunu ve hakem son düdüğü çalmadan da üç puanın alınamayacağını unutmamamız gerekiyordu. Bizim Futbol Federasyonu ve MHK ile ilişkilerimiz gayet iyi. Hakemler artık geçmişteki gibi baskı altına girmiyorlar. Çoğu maçta ev sahibi takım olmanın avantajını kullandırtmıyorlar. Bu bizim deplasman maçlarımızda da olabiliyor. Tecrübeli futbolcularımız hakemi baskı altına almaya çalışırken takıma zarar vermemeli. Hakemle muhatap olmamalı. Pazar günü, Serdar'a gösterilen kart takımı sindirmek için verilmiştir. Hakem yanlış karar da verebilir, maçı kötü de yönetebilir. Sizin hedefiniz varsa, gerektiğinde hakemi de yeneceksiniz ."

“Alınan bu yenilgi için ceza uygulaması olacak mı” sorusuna ise, Necip Çarıkcı şöyle cevap verdi: “Bizim prim ve ceza yönetmeliğimiz var. Burada verilecek primde, cezada bellidir. Sezon başında bizimle sözleşme yapan futbolcu, bu yönetmeliği de okur, imzalar. İç sahada alınan galibiyetin primi 2 bin TL ise, mağlubiyetin cezası da aynıdır. Bizim ceza için karar almamıza gerek yok. Zaten otomatik olarak uygulama yapılır.”

- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/12014333/carikci-gerekiyorsa-hakemi-de-yeneceksiniz