Engelsiz Çay Bahçesi'nin çalışkan karıncaları

Yeryüzünde onlara yapılan en büyük haksızlık, onların hiçbir işe yaramadığını düşünmek. Gerekli olanaklar tanındığında engel(siz) çocuklar neler yapabileceklerini, Bolu Belediyesi İtfaiyesi'nin hemen yanında bulunan Engelsiz Çay Bahçesi'nde yaptıkları çalışmalarla ortaya koyuyor.

Onlar fiziksel engellerine rağmen, ellerinden gelen bütün çabayı göstererek, canla başla çalışıyorlar.

Engel(siz) çocuklar akşam çay bahçesine gelen konuklara çay kahve ikramında bulunuyorlar. Engel(siz) çocuklar Engelsiz Çay Bahçesi'nde çalışmaktan çok büyük mutluluk duyduklarını söylediler.

ARTIK CANLI MÜZİK YAPILACAK

Dün akşam saatlerinde açık havada oturma imkânının olduğu Engelsiz Çay Bahçesinde Semih, Feyza ve Neşe adlı engel(siz) çocuklar, çay bahçesine gelen konuklara çay kahve ikram ediyorlardı.

Çocukların yüz ifadelerinden yaptıkları işten ne kadar mutlu oldukları anlaşılıyordu. Bu durum gösteriyor ki, doğru projeler üretildiğinde hayatın dışına itilmiş bu çocuklar iyi işler çıkartabilir. Ayrıca engelsiz çay bahçesine kurulan platformla birlikte artık akşamları Engelsiz Çay Bahçesi'nde canlı müzik programları da düzenlenebilecek. Engelsiz Çay Bahçesi yeni kapalı alanı ile ve sekiz engel(siz) çocuğuyla birlikte konuklarına yaz kış hizmet etmeye devam edecek.


- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/12025100/engelsiz-cay-bahcesinin-caliskan-karincalari