Özcan: Ülkemiz bölünme sürecine girmektedir

CHP İl Başkanı Tanju Özcan ile beraberindeki il ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleriyle birlikte, dün Muharip Gaziler Derneği'ni ziyaret etti. Ziyarete yine açılım hakkında yapılan konuşmalar damgasını vurdu.

Son dönemde ülke gündeminde yaşanan gelişmelere karşı duydukları tepkiyi aktarmak, hem de 29 Ekim'de yapılacak olan Fener Alayı'na davet etmek için Muharip Gaziler Derneği'ni ziyaret eden CHP İl ve ilçe yönetimi ile belediye meclis üyeleri, gazileri 29 Ekim'de aralarında görmek istediklerini bildirdi.

ŞEHİTLERİMİZ GAZİLERİMİZ CİDDİ RAHATSIZLIK DUYDU

Derneğe yapılan ziyarette bir konuşma yapan Tanju Özcan; “Ülkemizde malum son zamanlarda ilginç gelişmeler oluyor. Hükümetin açılım diye başlattığı bir süreç, geçen hafta teröristlerin Türkiye'ye gelişi ile somut bir hal almış oldu. Biz bununla ilgili kaygılarımızı sürekli dile getiriyoruz. Maalesef kaygılarımızın da ötesinde gelişmeler olmaktadır. Ülkemiz nerede ise bölünme sürecine koşar adımlarla ilerlemektedir. Bundan rahatsız olduğumuzun bilinmesi gerekir. Özellikle terör örgütü üyelerinin karşılanışı söylemeleri sonrasında Türk halkında büyük bir infial uyandırdı. Şehitlerimiz, gazilerimiz ciddi rahatsızlık duydu. Sadece şehitlerimiz, gazilerimiz değil, 7'den 70'e herkes bu olaylara tepki göstermektedir” dedi.

29 EKİM'DE SİZLERİ DE ARAMIZDA GÖRMEK İSTERİZ

29 Ekim'de düzenleyecekleri organizasyonla ilgili bilgi veren Özcan şunları söyledi: “Biz de CHP olarak Valilikten izinli olarak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Hükümet Meydanı'ndan Belediye önüne kadar Fener Alayı yürüyüşünü düzenleyeceğiz. Çevreden gelen istekler doğrultusunda, biz bu yürüyüşün kapsamını biraz daha genişlettik. Hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun, tüm halkımızı hem Cumhuriyet Bayramını kutlamaya, hem de yaşanan son olaylara tepkimizi elimizde Türk Bayrağı ile gösterelim dedik. Bu kapsamda sizleri de ziyaret etmeyi uygun gördük. Eğer sizler de uygun görürseniz bayrağımızı alalım, hem bayramımızı kutlayalım hem de tepkilerimizi ortaya koyalım. 29 Ekim'de saat 18.30'da sizleri de Hükümet Meydanında görmek istediğimizi bildirmek için buraya geldik. Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ediyoruz.”

3-5 ÇAPULCUNUN TÖRENLE KARŞILANMASINI TASVİP ETMİYORUZ

Özcan'ın konuşmasından sonra söz alan Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Turan; “Ziyaretten memnun olduk ve 29 Ekim'de desteklerimizi vereceğiz” dedi. Turan yaptığı açıklamada; “Geldiğiniz için teşekkür ederim ve kapımızın sizlere her zaman açık olduğunu belirtmek isterim. Davul, zurna ile devlet törenine katılan PKK'lıların Türkiye'ye girişini tasvip etmiyoruz. Ben 20 Temmuz'da Kıbrıs'a ayak bastım. 9 Kasım'da teskeremizi aldık ve 10 Kasım sabahı Mersin'e indik. Bizi ne karşılayan oldu ne de hoş geldiniz diyen birisi oldu. Ama şimdi bakıyoruz ki hâkimler bile PKK'lıların ayaklarına kadar gidiyorlar. Duyarlı olan hiçbir halkımız bunu tasvip etmez. 3-5 tane çapulcu gelecek, devlet töreniyle karşılanacak, bu mantıklı bir şey değildir. 29 Ekim'deki yürüyüş ile ilgili olarak da biz sizi destekliyoruz ve bunun için üyelerimize duyurularımızı yapacağız. Sabah yapılacak törenlerde arkadaşlarımızı bilgilendiririz, telefonlarla ulaşırız, özellikle gençlerimizin katılımını sağlarız” dedi.


- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/12029843/ozcan-ulkemiz-bolunme-surecine-girmektedir