Ak Parti Yeniçağa’ya çıkartma yaptı

Ak Parti İl teşkilatı, Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar’ı makamında ziyaret etti. 1994-2007 yılları arasında 3 dönem Yeniçağa Belediye Başkanlığı yapan ve ilçede birçok önemli projeye hayat veren İl Başkanı Ömer Sayın, “Bizlerin bırakmış olduğu o bayrağı, çok daha ileri noktalara götüreceksiniz. Buna yürekten inanıyorum” dedi.

Ak Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın, beraberindeki Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın, Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel, Merkez İlçe Başkanı Adil Esen ile çok sayıda İl ana kademe, Kadın ve Gençlik kolları üyeleri ile birlikte, 30 Mart’taki seçimlerde Yeniçağa Belediye Başkanlığına seçilen Recayi Çağlar’ı makamında ziyaret etti.

“Bu bayrak, bu beldeden hiç inmeyecek”

Yapılan ziyarette kısa bir konuşma yapan ve İl Başkanı Sayın ile beraberindeki partililere ziyaretten dolayı teşekkür eden Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar, 1994-2007 yılları arasında3 dönem Belediye Başkanlığı yaparak ilçede büyük işlere imza atan Ömer Sayın’dan boşalan başkanlık koltuğun yıllar sonra kendisine nasip olduğunu belirterek şunları söyledi;

“Yoğun bir çalışma sonrası Cenab-ı Hak, Ömer Başkanımızın bu koltuğunu 7 sene sonra bana nasip etti. Rabbimden duam, Yeniçağalı aziz hemşerilerime hayırlı hizmetler yapmak, hem de Ömer Sayın Başkanımızın ve sizlerin yüzünü kara çıkartmamak için kanımın son damlasına kadar çalışacağım. Sizlerden de benim isteğim; dualarınız ile bana destek olmanızdır. Rabbim inşallah hayırlı hizmetleri yapmayı bizlere nasip eder, önümüzü açar. Çünkü Allah’ın yardımı olmadan hiçbir şeyi başaramayacağımızı biliyoruz. Hepimizin malumu olduğu üzere, Yeniçağa son 5 yılda bir akamete uğradı. Ama ben inanıyorum ki artık bu bayrak, bu beldeden hiç inmeyecek diyor, hepinize tekraren bu nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Rabbim, hepimizin yar ve yardımcısı olsun.”

“Bugün benim açımdan özel bir gün”

İl Başkanı Ömer Sayın ise gerçekleştirilen ziyaretin kendisi açısından farklı bir anlam taşıdığını belirterek, önemli bir gün yaşadığını söyledi. Belediye Başkanı olduğu dönemlerde Recayi Çağlar ile önemli hizmetlere imza attıklarını söyleyen tecrübeli siyasetçi, “Bugün il teşkilatımız, kadın ve gençlik kolları üyelerimiz ile biraz geçte olsa ziyaretinize geldik. Yeniçağa Belediye Başkanlığı görevine seçilmenizden dolayı sizleri tekraren tebrik ediyor, Cenab-ı Hak’tan muvaffakiyetler diliyoruz. Bugün benim açımdan özel bir gün. 20 yıl önce Belediye Başkanı olarak girdiğim bu belediyeyi, bugün sizin Belediye Başkanı olmanızdan dolayı ziyaret etmek benim açımdan çok önemli. Güzel bir anı olacak. Yeniçağa’da sizin Belediye Meclis üyesi, benim ise Belediye Başkanı olduğum zamanlarda yapılan çok önemli hizmetler oldu. Bu dünya hayatında gelip geçerken bıraktığımız önemli izler oldu. Çok zor zamanlarda, zor şartlarda yapılan hizmetlerde başarıya ulaşmak elbette ki çok daha zevkli, keyifliydi ve hem arkadaş olarak hem de siyaseten yoldaş olarak bizi birbirimize çok da bağladı. O bağların bugün hala zayıflamadan sürdüğünü hissetmek benim açımdan onur verici bir durum. Allah’ın izniyle, bizlerin bırakmış olduğu o bayrağı, çok daha ileri noktalara götüreceksiniz. Buna yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Ziyaret, Belediye binasının hep birlikte dolaşılması ve ardından hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.

- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/12033715/ak-parti-yenicagaya-cikartma-yapti