Tahliye istedi müebbet aldı

Bolu’nun önde gelen İş Adamlarından Naci Keskin’i öldürme suçlamasıyla dün tekrar hakim karşısına çıkan katil zanlısı Hakan Yılmaz’ın cezası belli oldu. Yılmaz’ın avukatı “Tahliye talep ediyoruz” derken mahkeme heyeti, Hakan Yılmaz’a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

HABER: Özge ELÇİ

İş Adamı Naci Keskin’i öldürmek suçundan tutuklu yargılanan Hakan Yılmaz, dün Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Mahkemeye Naci Keskin’in eşi İbojka Keskin ve kızı Gül Keskin de katıldı.

“Tek suçum delilleri gizlemek”

Cinayeti işlediğini reddeden katil zanlısı Hakan Yılmaz, verdiği ifadede “Ben herhangi bir şekilde kimseyi öldürmedim, kimseyi gasp etmedim, böyle suçları işleyecek birisi de değilim. Ancak birileri çok usta bir biçimde bana suç atmışlardır. Sürekli benim üzerime tahminler yapılmıştır. Bu olayın araştırılarak gerçek suçluların bulunması için her şeyin yapılmasını istiyorum. Benim bu olaydaki suçum, kafasızlığım, durumu 155’i arayıp polise bildirmemek ve suç delillerini gizlemektir. Bunun dışında suçum yoktur. Başka bir diyeceğim ok. Mahkemenin vicdanına sığınıyorum” dedi.

Yağma ve cinayetle suçlanıyordu

Hakan Yılmaz’ın avukatı ise “İddia makamının mütalaasını kabul etmiyoruz. Sanığın atılı suçları işlediğine dair mahkumiyetine dair somut ve kesin bir delil söz konusu değildir. Dosyada yer alan deliler ancak sanık yararına yorumlanmasında zorunluluk bulunduğundan sanığın atılı suçlardan beraatine karar verilmesi, ayrıca tahliyeye ilişkin taleplerimizi yineliyoruz” dedi.

Mahkeme heyeti, dosyanın incelendiğine ve araştırılacak başka bir husus kalmadığına karar verdi. Hakan Yılmaz’a ‘yağma ve gasp’ suçundan 13 yıl hapis cezası, ‘yağma için kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkemede duygusal anlar yaşandı

Hakan Yılmaz, ifadesini verirken duygusal anlar yaşadı. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesi için de “Bari idam verseydiniz” dediği öğrenildi. Duruşmaya Hakan Yılmaz’ın anne ve babası da katılırken annesi mahkemenin sonunda sinir krizi geçirerek ağladı.

- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/12038685/tahliye-istedi-muebbet-aldi