BÜYÜK PROJE İÇİN GÜN SAYIYOR

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Zihinsel Engelliler Öğretmenliği bölümü öğrencisi Selin Yılmaz, Avrupa Birliği'nin ve Türkiye Cumhuriyeti AB Bakanlığı'nın da destek verdiği, Türkiye'nin en büyük gençlik projesi “Gençlik Otobüsü”ne katılmak için hazırlanıyor. Selin Yılmaz'ın hedefi, çeşitli toplantı ve elemelerle son 100'e kalarak projede yer alabilmek.
HABER: Özge ELÇİ

AİBÜ Öğrencisi Selin Yılmaz, 43 bin kişinin başvurduğu “Gençlik Otobüsü” projesi için katıldığı çeşitli toplantı ve mülakatlarla yapılan elemelerde ilk 6 bin kişi arasına girme başarısını gösterdi.
Selin Yılmaz'ın bir sonraki hedefi ise 22 Şubat'ta İstanbul Arena Mega'da yapılacak büyük toplantıya da katılarak ilk 300 kişi arasına girebilmek.
Yılmaz, ilk 300 kişi arasına girebilmesi durumunda ise Ankara'da yapılacak toplantılarla ilk 100'e kalabilmek için mücadele edecek; çünkü Türkiye çapında projeye 100 kişi katılabilecek.

Türkiye'nin en büyük gençlik projesi
Selin Yılmaz, projenin amacına ve önemine değinerek “Gençlik Otobüsü” için kısaca şu bilgileri verdi;
“Gençlik Otobüsü” projesiyle ülkemizde, Avrupa'da ve Balkanlarda yaşayan gençlerin bir araya gelerek kaynaşmalarını, ülkemiz gençleri ile AB ve Balkan ülkelerindeki gençlerin birbirlerini tanımaları ve ayrı toplumlara ait insanların birlikteliklerini oluşturacak proje ortaklıkları kurmalarını sağlamak amaçlanıyor.

15 ülke 28 şehir gezerek kültürlerini tanıtacaklar
Türkiye'nin sosyal medya, medya, spor, sanat ve iş dünyasının önde gelen değerli isimlerinin de toplantıda organizasyon ekibi adaylarıyla buluşması bekleniyor.
22 Şubat 2014 tarihinde Türkiye'nin en büyük gösteri ve toplantı salonunda toplanacak olan adaylar, daha sonra yapılacak elemeleri de geçtikleri takdirde Ağustos ayında yola çıkacak ve 42 gün boyunca tam 15 ülke 28 şehir gezecekleri bu eşsiz deneyim için buluşacaklar. Katılımcılar, gittikleri ülkelerde çeşitli etkinliklerle kendi kültürlerini tanıtacaklar.
"Gençlik Otobüsü 5" projesi kapsamında gidilecek ülke ve şehirler ise şunlar; Bulgaristan, (Sofya) Romanya, (Bükreş) Macaristan, (Budapeşte) Avusturya, (Viyana) Almanya, (Füssen, Bremen, Berlin) Çek Cumhuriyeti, (Prag) Hollanda, (Amsterdam) Belçika, (Brugge, Brüksel) Fransa, (Paris, Cannes, Nice) Portekiz, (Lizbon) İspanya, (Madrid, Barselona) Monaco, (Monte Carlo) İtalya, (Venedik, Pisa, Floransa, Roma, Napoli, Pompei, Bari,) Vatikan, Yunanistan, (İgoumenitsa, Selanik)”


- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/12043273/buyuk-proje-icin-gun-sayiyor