Filibe toprağıyla dönecekler

Mudurnu Milli Eğitim Müdürlüğü’nün NTVIS Görsel okur yazarlık projesinin son toplantısı, 10-11 Temmuz tarihleri arasında Bulgaristan’ın Varna kentinde yapılacak.

Toplantı ile bir araya gelen ekibe bilgi veren proje sorumlularından Öznur Çakır Özdoğan, “Bulgaristan’a bir hareketlilik yapmamız yetiyor, ancak biz proje bütcesini de dikkate alarak son toplantıya 12 hareketlilik yani 12 kişi ile gitmeyi planladık. Bir arkadaşımız ailevi nedenlerle gelemiyor. 11 kişilik bir ekip olarak Perşembe ve Cuma toplantılarımızı tamamlayıp Cumartesi dönmüş olacağız” dedi.

11 kişilik ekip yola çıktı

Proje sorumlularından Fuat Gürleyen de, “11 kişilik bir ekip ile yola çıkıyoruz. 9 ve 10 gecesi Varn’da konaklayıp toplantılara iştirak edeceğiz,10 Temmuz öğleden sonra Mudurnu ile duygusal bağı olan FİLİBE”ye uğrayarak hala Osmanlı izleri taşıyan ve Yıldırım Beyazıt camiimizde yıllarca imamlık yapan merhum Filibeli hocamızın ata yurdu bu şehirden hocamızın mezarı için toprak alarak döneceğiz” dedi.

Proje ekibinde Fuat Gürleyen, Mehmet Kavuncu, Öznur Çakır Özdoğan, Salih Celepci, İsmail Özçelik , Oguzcan Çilata, Furkan Erdem, Tuğrul Akalın, Emine Memiş ve Hatice Bülbül yer alıyor.

- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/12045395/filibe-topragiyla-donecekler