Mehtap Özcan Mısırlıoğlu, Karaçayır Semt Pazarını ziyaret etti; KARAÇAYIR'A BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ AÇACAĞIZ”

Cumhuriyet Hak Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu, Karaçayır Semt Pazarında “Vatandaşla Yüz yüze” programı çerçevesinde bir yandan esnafların sorunlarını dinledi, öte yandan Karaçayır'da planladığı projelerini açıkladı.

Mehtap Özcan Mısırlıoğlu dün Karaçayır'da bulunan semt pazarı esnafları ile buluştu, esnafların sorunlarını dinledi, basına ve vatandaşlara Karaçayır mahallesinde planladığı projeleri dile getirdi.
Mısırlıoğlu konuşmasında şu hususlara değindi;
“Karaçayır mahallesinde semt pazarını ziyaret ediyoruz. Pazarcı arkadaşlarımız ile birlikte hem semt pazarında hem de Bolu pazarında sık sık görüşüyoruz.
Sorunlar hep aynı, ortak sorunlar bugünde burada dile getirildi. Karaçayırın farklı bir problemi daha var biliyorsunuz.
Karaçayırda 2 yıl öncesine kadar pazar yeri ön tarafta olduğu için pazarcı esnafımızın ticareti biraz daha iyiydi. Vatandaşın pazara olan ilgisi daha fazlaydı.
Ama şimdi Pazar yeri geriye alındı. Bu yüzden esnaf çok etkilendi. Bu yüzden mağduriyetleri oldukça fazla...
Bu konuda Karaçayır pazarında esnaflık yapan ve alışveriş yapan vatandaşlarımıza Kapalı Semt Pazarı oluşturacağımızın sözünü verdik. Çünkü Karaçayır önemli bir bölge merkeze yakın bir bölge, böyle bir bölgede brandalarla çadırlarla bir pazar yeri görüntüsünün ortadan kaldırılması gerekir. Bu çirkin görüntüye son vereceğiz.
Hijyenik, tertemiz: mal satan esnafın da, alışveriş yapan vatandaşımızın da mutlu, huzurlu olabileceği bir mekan oluşturacağız.
Tabii öte yandan Karaçayır Bölgesi aslında spor komplekslerinin olduğu parkların oluşturulduğu bir alan. Karaçayır için iki projemiz daha var bunları sizin aracılığınız ile anlatmak istiyorum.

BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ
Öncelikle bu alana bilim ve teknoloji merkezi kurmak istiyoruz. Bilim ve teknoloji merkezleri gelişmiş ülkelerde Türkiye'nin bir çok ilinde hizmet gören ve olması gereken eğitim kurumlarından biridir.
Bilim ve teknoloji merkezini hayata geçirmek en önemli projelerimizden bir tanesi..
Buranın altı yani bodrum katı otopark olarak kullanılacak.

BURANIN CİDDİ BİR OTOPARK İHTİYACI VAR
Çünkü bu bölgenin ciddi bir otopark ihtiyacı var. Karaçayır parkına gelen vatandaşlarımızın araçlarını çekebilecekleri uygun bir otopark alanına ihtiyacı var. Bodrum katının otopark olarak kullanabileceği üstünün de Kapalı Eğlence Merkezinin olabileceği tabii bu mekanlarda Karaçayır Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızın da Bolu'da yaşayan vatandaşlarımızın da yararlanmasına sunulacak” diye konuştu.


- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/12046274/mehtap-ozcan-misirlioglu-karacayir-semt-pazarini-ziyaret-etti-karacayira-bilim-ve-teknoloji-merkezi-acacagiz