Valilik’ten suç duyurusu

Vali Ahmet Zahteroğulları’nın geçtiğimiz ay Dörtdivan’da incelediği Dörtdivan Anadolu Öğretmen Lisesi’nin yapım işini üstlenen firma hakkında Valilik tarafından suç duyurusunda bulunuldu.

HABER: Serkan ERKAN

Vali Ahmet Zahteroğulları, göreve geldikten sonra Bolu merkezin yanı sıra ilçeleri de ziyaret etmiş, ilçelerin eğitim, turizm, istihdam gibi birçok problemiyle yakından ilgilenmişti. Geçtiğimiz haftalarda da Dörtdivan’a giden Vali Zahteroğulları’nın Dörtdivan Anadolu Öğretmen Lisesi’ni beğenmediği bilgisi edinilmişti.

Okul yapımı anlaşmaya uygun değil

TOKİ tarafından bir firmaya yaptırılan ve geçici kabulu de yapılan okulun ve öğrenci yurdunun birçok problemi olduğu, okul yapımının anlaşmaya uygun yapılmadığı, fayans döşemelerin kabardığı, pencerelerin pimapen olması gerekirken alüminyum doğrama olduğu, lavaboların gelişigüzel ve tehlike oluşturabilecek bir şekilde yapıştırıldığı belirtildi.

“Bizden biri yapsaydı açığa alırdım”

Vali Zahteroğulları, gazetecilere bu okul ve yanında bulunan yurt binasıyla ilgili Valilik tarafından suç duyurusunda bulunulduğunu söyledi. Zahteroğulları ayrıca “Eğer bu okul ve yurdun geçici kabulünü bizden biri yapmış olsaydı hemen onları açığa alırdım” diye konuştu.

- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/12051819/valilikten-suc-duyurusu