“TAKSİCİLERİN GELİRLERİ ARTIRILACAK”

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Mehtap Mısırlıoğlu, seçim çalışmalarına kalabalık bir partili grubuyla birlikte Sağlık Mahallesi'nde devam etti. Mısırlıoğlu, burada yaptığı açıklamada Bolu'da ulaşım konusunda yapmak istediği yeniliklerden bahsetti. Mısırlıoğlu, hayata geçirmek istedikleri taksi dolmuş projesinden de bahsederek “Taksi dolmuşlarının üzerine reklam alarak gelirlerini bir kat daha arttırmayı düşünüyoruz” dedi.

CHP Belediye Başkan Adayı Mısırlıoğlu, Bolu'da ulaşıma yönelik yenilikçi projelerinden bahsettiği açıklamasında şunları ifade etti; “Toplu taşıma hizmetleri ve kadın şoför uygulamaları, bizim çok önemsediğimiz projelerimizdendir. Birçok kadınımız, zaten aktif olarak araç kullanıyor. Ama kamu kurum ve kuruluşlarında, toplu taşım araçlarında kadın şoför uygulamasının başlaması gerektiğini düşünüyoruz.
“Kadın şoför dönemi”
O yüzden inşallah 30 Mart'tan sonra kadın şoför uygulamasına da başlamak istiyoruz. Kadın şoförler konusunda örnek illerimiz var ve çok başarılı bir şekilde uyguluyorlar. Bu uygulamayla öncelikli amacımız, kadınlarımızın hassasiyeti, kibarlığı, güler yüzünün de yolcularımıza da tamamen yansımasıdır. Bunun için inşallah Bolu belediyesinde kadın şoför dönemi de başlayacaktır.
“Bolu büyüyor; ama ulaşım yetersiz”
Bolu'da biliyorsunuz, 43 ayrı mahalle var. Bolu'nun büyümüş olması itibariyle de toplu taşıma hizmetlerinin yeterince sağlıklı verilmediğini, hak sayılarının yetersiz olduğunu ve sefer sayılarının yetersiz olduğunu net bir şekilde görüyoruz. Toplu taşıma araçlarını kullandığımız için biliyoruz ve vatandaşımızın bu sorunları dile getirdiklerini de net bir şekilde duyuyoruz. Özellikle yoğun saatler büyük araçlarımız tabiki de trafikte olacak ama gün içerisinde yolcu sayısının az olması ile gerek mazot ve akaryakıtta daha ucuz olsun gerekse yolcularımız istediği her saatte toplu taşıma aracını rahatça kullanabilsin.
“Taksi dolmuşlara reklam alacağız”
Gerekse normal araç yerine vatandaşlarımızı toplu taşıma araçlarını yöneltmek amacıyla küçük araçlarımızı da Bolu trafiğine sokmak istiyoruz. Bu sayede vatandaşlarımızın hem toplu araçlarını kullanmasını sağlarken hem de Bolu merkezdeki trafik sorununu da çözmeyi hedefliyoruz. Tabi bunun haricinde taksi dolmuş uygulamalarına da başlamak istiyoruz. Bu taksi dolmuş uygulamalarını yaparken de Bolu'da tüm duraklarımız ile görüşüp tüm taksi duraklarında temin edilen araçlarla da yapacağımızın müjdesini veriyoruz. Taksi durağında taksicilik yapan esnafımızın da ailesine daha rahat gelir getirebilmesi için aile bütçesine katkıda bulunabilmesi açısından bu projeyi amaçlıyoruz. Taksi dolmuşlarının üzerine reklam alarak gelirlerini bir kat daha arttırmayı düşünüyoruz. Amacımız hem taksici esnafımızın yüzünü güldürmek hem de vatandaşımızın Bolu merkeze hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamak.”


- Bolu Gündem, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.bolugundem.com/haber/12052186/taksicilerin-gelirleri-artirilacak