Yazıklar olsun

Yazıklar olsun

Eski muayenehanesinde pompalı tüfekle intihar eden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Dr. Sedat Turgay'a yönelik hakaret ve tehditlerde bulunduğu iddia edilen ve intiharındaki en önemli etken olarak gösterilen müfettiş Mutlu Güner'in so

Eski muayenehanesinde pompalı tüfekle intihar eden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Dr. Sedat Turgay'a yönelik hakaret ve tehditlerde bulunduğu iddia edilen ve intiharındaki en önemli etken olarak gösterilen müfettiş Mutlu Güner'in soruşturulmasına izin verilmedi.

Karacasu Beldesi'ndeki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Dr. Sedat Turgay, 31 Temmuz'da eski muayenehanesinde pompalı tüfekle intihar etti. Her kesimden vatandaşı şok eden intihar olayının ardından, tüm gözler 4 aydır hastanede incelemelerde bulunan ve Başhekim Sedat Turgay'a yönelik hakaret ve tehditlerde bulunduğu iddia edilen, Sağlık Bakanlığı müfettişi Mutlu Güner'e çevrildi. Başhekim Sedat Turgay'ın görev yaptığı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nde düzenlenen cenaze törenine katılan 750 kişi, hastanede 4 aydır inceleme yapan bakanlık müfettişlerini alkışlarla protesto ederek yuhaladı. Bolu Tabipler Odası Başkanı Dr. Sedef Akdoğan da hastanede teftiş yapan müfettişlerin tutumunu kınadı. Müfettişlerin hastanede görev yapan hekimlere ve bütün çalışanlara karşı yıldırma, baskı, aşağılama sistemi oluşturduklarını iddia eden Bolu Tabipler Odası Başkanı Dr. Sedef Akdoğan, “Teftişlere değil, teftişlerin yapılış şekline ve psikolojik tacize karşıyız” diyerek müfettiş Mutlu Güner'i protesto etti.

“Başhekim Dr. Sedat Turgay'a hakaret ve tehdit eylemlerinde bulunduğu ve mesleğin saygınlık ve güven duygusunu sarsacak nitelikte davranışlarda bulunduğu, denetimine bağlı olanların icra işlerine karıştığı ve görevini kötüye kullandığı” gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunulan Bakanlık Müfettişi Mutlu Güner'e soruşturma izni verilmedi.

Mutlu Güner kendini kontrol edememiş!

İntihar olayının ardından incelemelerde bulunan Sağlık Bakanlığı müfettişleri, ön inceleme raporunu tamamladı. İnceleme raporunda müfettiş Mutlu Güner'in, “Kendini kontrol edemeyip kırıcı ve incitici” olduğu şeklindeki ifadeler dikkat çekti. Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanan ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından imzalanan ön inceleme raporunda Mutlu Güner'e soruşturma izninin verilmeme gerekçesi olarak şu ifadelere yer verildi: “Müfettişlerin başhekimin mağduriyet ve iftiraya uğramaması için Sağlık Müdürlüğünce tedbir alınmasını yazılı olarak talep ettikleri, bu durumun müfettişlerin bir kötü niyet içinde olmadıklarını gösterdiğini, ancak müfettiş Mutlu Güner'in zaman zaman soruşturmanın stresi ile üslubunu kontrol edemeyip kırıcı ve incitici olduğu, başhekim ve hastane müdürünün başkanlığında yapılan iki toplantıyı sonlandırdığı, bu hususların disiplin hükümleri çerçevesinde ve görev mahallinde kurumlarca belirlenen usul ve esasların yerine getirilmesinde kusurlu davranmak olarak değerlendirildiği, 4483 sayılı Kanun gereğince müfettiş Mutlu Güner'in hakkında soruşturma izni verilmemesinin gerektiği.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.