Yeni dönemde “Akademi” olarak geliyor

Yeni dönemde “Akademi” olarak geliyor

Yeni eğitim ve öğretim yılında yeni binasında “Final Akademi Ortaokulu ve Anadolu Lisesi” olarak hizmet vermeye başlayacak olan Final Lisesi’nde Kurucu Müdür Fatih Karataş açıklamalarda bulundu.

 

Bolu Final Lisesi Kurucu Müdürü Fatih Karataş yaptığı açıklama ile yeni dönemde eğitim ve öğretime dair bilgiler verdi. Yeni dönemde birçok yeniliğin müjdesini veren Kurucu Müdür Karataş lisenin artık akademi yönünde de eğitim vereceğini belirterek şunları söyledi: “Kılıçarslan mevkiinde yer alan ve Haziran ayında yapımı tamamlanacak olan okul binamız, yeni eğitim yılında hem Final Akademi Ortaokulu hem de Final Akademi Anadolu Lisesi olarak hizmete açılacak. Bilindiği üzere okulumuz şu anda da çok başarılı, ancak artık akademik yönden de ön plana çıkacak. Okulumuz toplam 36 derslikli olacak. 500 metrekarelik büyük bir salonumuz olacak. Yine son teknoloji ile donatılmış laboratuarlarımız olacak. Modern ve lüks binamızda yemekhanemiz de mevcut. Final Lisesi olarak son 10 yılda başardıklarımızı yeni binamızda da başarmaya devam edeceğiz.”

“FİNAL AKADEMİ ORTAOKULU VE FİNAL AKADEMİ ANADOLU LİSESİ”

Okulların yeni eğitim dönemine kadar yeni binalarını bitirip dönüşümlerini tamamlamaları gerektiğini ifade eden Fatih Karataş gelecek yıllarda bünyelerine ilkokul ve anaokulunu da katmak istediklerini söyleyerek, “Okullardaki dönüşüm konusu dört sene öncesinden belliydi. Biz de yolumuza Final Akademi Ortaokulu ve Final Akademi Anadolu Lisesi olarak devam edeceğiz. Final okulu olarak Bolu’da sadece lise düzeyinde eğitim vermekteydik. Önümüzde ki yıldan itibaren ortaokulu da ilave ediyoruz. Ancak bir sonraki yıl ilkokul, anaokulu ve kreşi de bünyemize katacağız. Ortaokulu bu sene faaliyete geçirmemizin sebebi, ortaokulu liseye geçişte çok önemli görüyoruz. Önümüzde ki yıldan itibaren ortaokuldan öğrencimizi alıp üniversiteye kadar taşıyacağız. Daha önce söylediğim gibi bir sonraki yıldan itibaren anaokulundan öğrenciyi alıp Final Üniversitesinden mezun edeceğiz” diye konuştu.

“HEDEFİMİZ ‘FİNAL’DEN MEZUN OLMUŞ’ DEDİRTMEK”

Yeni binalarında ortaokullarının faaliyete geçmesi ile birlikte bünyelerine yeni kadrolar ilave edeceklerini söyleyen Karataş, “Bizim hedefimiz bu okuldan mezun olduktan sonra fark yaratan, Final’den mezun olmuş denilen öğrenci yetiştirmektir” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN HER AÇIDAN GELİŞİMİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Anadolu Lisesinde bir değişikliğe gitmeyeceklerini belirten Fatih Karataş son olarak ise, “Üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz için son derecede imkanlarımızı sunuyoruz. Sanatsal kültürel açıdan da etkinliklerimize daha da önem verip daha fazla aktifleştireceğiz. Okulumuzda spor salonu bulunmamasına rağmen her yıl her alanda kupalarımızı alıyoruz. Spor ve sanat bizim için vazgeçilmez. Akademik kariyerin yanında spor ve sanata da önem verip öğrencilerimizin her açıdan gelişimi için çalışıyoruz. Okulumuzu aynı zamanda mahalleye de açmış olacağız. Mahalle sakinleri ile de okul saatleri dışında spor ve sanat faaliyetlerini devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.