Yeni Dünya Tekstil’e mesaj yüklü teşekkür... Bu firma sektörün asıl sahibi

Yeni Dünya Tekstil’e mesaj yüklü teşekkür... Bu firma sektörün asıl sahibi

Yeni Dünya Tekstil ve Sanayi A.Ş.'ne Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'dan

Yeni Dünya Tekstil ve Sanayi A.Ş.'ne Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'dan mesaj yüklü teşekkür plaketi. Yılmaz düzenlenen törende konuşurken; “Bu firma şu anda Organize Sanayi Bölgesi'nin ek rezerv yerinden 55 bin m2 yer aldı. Sektör yok olduk, bittik derken, firma yatırımlarını yapmaya devam ediyor. Bu firma, tekstil sektörünün ilimizdeki asıl sahipleridir. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 1052 bilgisayar bağışlayan ve tekstil sektöründe ilimizde en büyük istihdama sahip bulunan Yeni Dünya Tekstil ve Sanayi A.Ş.'ye, katkılarından dolayı Bolu Belediye Meclisi tarafından 'Teşekkür Belgesi' verilmesi töreni Belediye Meclisi'nde gerçekleşti.

YOK OLDUK, BİTTİK DEMEDEN KATKI SAĞLIYORLAR

Yeni Dünya Tekstil ve Sanayi A.Ş. adına meclis toplantısına fabrikanın Muhasebe Müdürü Zeki Solak katıldı. Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Yeni Dünya'nın yok olduk, bittik demeden Bolu'da amiral gemisi görevi gördüğünü belirterek bir anlamda gönderme yaptı. Yılmaz, verilen ödül ile ilgili açıklama yaparken şunları söyledi:

“Yeni Dünya Tekstil, Bolu için çok önemli bir sektörde çok önemli bir firma. Ayrıca kentimizde tekstil sektöründe de en fazla istihdamı bu firma sağlıyor. Tüm bunlara rağmen ise, Yeni Dünya Tekstil'i Bolu tanımıyor. Bilindiği gibi tekstil sektörünün içinde bulunduğu zor şartlardan kurtulması için hükümetimiz bir takım tedbirler aldı. Mesela bunlardan biri çıraklık kanunda yapılan değişiklikti. Değişiklik öncesi çıraklık yaşı 18'le sınırlı iken, bir işçi en fazla 3 yıl çırak gösterilebiliyordu. Ancak yapılan değişiklik sonrası, çıraklıkta yaş ortalaması 65'e yükseltildi. Yeni Dünya Tekstil bu durumdan hiç yararlanmamış bir firma. Yok olduk, bittik demedikleri gibi, Bolu'da sektörlerinde amiral gemisi durumundalar.

TEKSTİL SEKTÖRÜNÜN ASIL SAHİBİ YENİ DÜNYA'DIR

Sektör zor şartlar altında ama firma geçtiğimiz yıl, Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 1052 bilgisayar bağışlarken, bu yıl da bir cami inşaatı için 1 milyon YTL ayırdılar. 1050 civarında fabrikalarında istihdam sağlarlarken, personellerinin çocukları için fabrikalarında kreş bile kurmuş durumdalar. Asgari ücretin altında personel çalıştırmıyorlar. Elemanlarının alın terleri kurumadan tüm haklarını kendilerine veriyorlar. Ama bunları kimse bilmiyor. Neden? Firma sahipleri 'Biz iş adamıyız, işimiz dışı bizi ilgilendirmez' dedikleri için. Reklâma kaçmadıkları için. Firma sahipleri sektördeki tüm olumsuzluklara rağmen, organize Sanayi Bölgesi rezerv alanından 55 bin m2 yer aldılar. Bunu iyi algılamak lazım. Bolu Belediye Meclisi, Bolu'ya bu derece sahip çıkan, katkı sağlayanları sahipsiz bırakamaz. Bu firma, tekstil sektörünün ilimizdeki asıl sahipleridir. Kendilerine teşekkür ediyoruz.”

Belediye Meclis toplantısına katılan Yeni Dünya Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. Muhasebe Müdürü Zeki Solak'a, belgesi Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından verildi. Belgeyi alan Solak; “Bolu'ya yatırımlarımız devam edecek” dedi.

TEŞEKKÜR BELGESİ NİÇİN VERİLDİ?

Bolu Belediye Meclisi tarafından Yeni Dünya Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye verilen Teşekkür Belgesi'nde, “İlimize yapmış olduğunuz ekonomik katkıdan, meydana getirdiğiniz istihdamdan, çalışanlarınızın özlük haklarını verme konusunda göstermiş olduğunuz özenden, çıraklık vb. yasal uygulamaların hakkınız olmasına rağmen, bu konudan yararlanmayarak çalışanlarınızın hakkını gözetme noktasındaki itinadan, Bolu'ya yaptığınız katkıları sürekli gündeme getirmeyerek mütevazi bir işletmeci vakarı sergilemenizden ve en önemlisi, eğitime katkı yapma noktasında Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 1052 adet bilgisayar bağışlamanızdan dolayı, Bolu Belediye Meclisi'nin 10 Mayıs 2007 tarih ve 112 sayılı kararı gereği Yeni Dünya Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye Teşekkür Belgesi verilmesi oy birliği ile kabul edilmiştir. Şahsım ve Bolu halkı adına sonsuz teşekkürlerimizi sunar, başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim” ifadelerine yer verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.