Yeni öğretim yılına yeni umutlarla merhaba-3

            12.10.2005

Konuğumuz Sn Rauf Denktaş’a Abant İzzet Baysal Üniversitesi onursal Doktora belgesi verildi. Bu belgeyi Kıbrıs için, Kıbrıs halkı için, Kıbrıs’ın bağımsızlığı için kabul ediyorum diyerek, en içten duygularla teşekkür ediyorum diyordu Sn. Denktaş.

- Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği Türk Gençliği, bağımsızlığı kaybetmek çok kolaydır. Dış dünyanın öyle oyunları vardır ki sonunu anlayamazsınız. Bayrak yok olur, ülke parçalanır.

AB ile pahtalı, yaftalı geceyi hatırlıyor musunuz? Ertesi günü şartlara bakın hangi Türkiye’yi hangi şartlarlarda istiyorlar. Halk bunu biliyor mu? Avrupa Sevr muahedesiyle böldüğü Türkiye’yi istiyor. Kıbrıs’ı almak, sulara el koymak, Ermeni soykırımını kabullenip vilayetleri eyalet yapacak şekilde istiyorlar.

Ben Anadoluda’ydım. O Anadolu ki açtı, çıplaktı ama Yunanı denize dökmesini bildi. Atatürk’ün gençliği ayakta. Anadolu genç ve dinamik onu görüyorum. Kopenhag şartları Türkiye’yi kabul etmişti. Bu şartlar yerine geldiğinde onurunu kaybetmiş olur. Türkiye bu oyuna gelmeyecektir. Beni suçluyorlar, devlete ve bayrağa sahip çıkıyorsun diye. Bu suçlamaları madalya olarak göğsüme takıyorum. Şehitlerin niçin şehit olduklarını ben biliyorum. Nedir bu Kıbrıs’ın önemi? O Türkiye’nin tehlike halinde kullanacağı ikmal yoludur.

Atatürk diyor ki, beyler Kıbrıs’a dikkat edin. Kıbrıs düşman elinde ise ikmal yollarımız kapanmıştır. Türkiye denizlere açık bir ülke olmaktan çıkar.

Deniyor ki, size azınlık haklarını veriyorum. Nato da koruyacak. Ünvan çalınmıştır. Kıbrıs Türklerinin ne olacağı düşünülmemiştir. Kıbrıs kölelik dönemine devam ettirilecektir. Globalleşme dedikleri bir avuç içinde Amerikan bayrağı.

Bizi yaralayan Annan planıdır, ek protokoldür. Halka ek protokoller, ek şartlar gösterilmedi. AB diyor ki bu deklerasyonun hiçbir önemi yoktur. 3 Ekim’de Türkiye bütün bunların önemini biliyor olmalı. İnşallah dayanacaklardır. Ben Anadolu’dan sizin sesinizi getiriyorum.

Dünyanın hiçbir yerinde can vererek devlet kuranlar, bu devleti ortadan kaldırmak şerefsizliğini yapmamışlardır. Biz sınır vekilliği yapmaktayız buranın esas sahibi sizlersiniz, Türklerdir.

Barış harekatında Türk askerine soruluyor. “Bu cehennemin içine atlarken korkmadınız mı?” “Atladığımız an bütün semada beyaz atlarla dolaşan şehitler vardı ben onlarla indim. Hurafeye inanmam ama şehitler ölmez sözü doğru.”

Sizler sahip çıkarsanız Kıbrıs varolacaktır. Sahip olunmazsa bunun acısını bütün millet yıllarca çekecektir. Bu mesele Türkiye’nin meselesidir. Biz sizlere güveniyoruz demek çok mu zor? Sevr kararını yırtıp atıp, millet bu meseleyi çözemez mi? Kıbrıs meselesi masaya getirilip önümüze konamaz. Türkiye bu ek protokolü kabul etti. Meclis kabul etti ne yapacaksınız? Türk askeri adada durdukça hudutlarda bizde dimdik duracağız. Senhileryum cephesi düşerse nefes borumuz kesilir. Kıbrıs’ın önemi yoktur sözüne hiç bir şekilde inanmıyorum. Kıbrıs elden giderse bunun suçlusu Türk tarafı olacaktır. Türk hükümeti olacaktır. Bütün ağırlık askerinizi çekiniz üzerinedir.

Kıbrıs artık bizim üyemiz. Yasalar var. 5000 askeri çekiniz yumuşayacak mı? Maraş’ı verin yetecek mi? Limanları da bize verin diyecekler. Egemenlikten ve devletten vazgeçtiğimiz sananlar sırtımızı sıvazlıyorlar.

Şunu iyi bilin ki bayrak gönderde, devlet ayakta, mücahitler nöbettedir. Bir memleket bu memlekete verenler sayesinde ayakta durur.İzzet Baysal’a bir kez daha şükranlarımı sunuyorum diyerek gençlere seslendi.

- Sizi dış odaklar sağ sol diye birbirinize kırdırttı. Dış odaklar Türkiye’yi küçültme oyunlarında. Örgütlerle, derneklerle ilgili kitaplar vardır okuyun. Atatürk’ün nutkunu okuyun.

Ona dinsiz diyen dinsizler vardır o kitapları okuyun.

Türkiye gençtir, dinamiktir. Kimse ona zarar veremez, eğer o kendi kendine zarar vermezse, diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra ödül törenleri başladı, biz salondan ayrıldık. Yeni eğitim, öğretim yılı öğrenci ve öğretmen görevlilerine başarılar getirsin.

Bu yazı toplam 874 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.