Yeni Vali Özçimen, birlik beraberlik mesajı verdi

Yeni Vali Özçimen, birlik beraberlik mesajı verdi

Bolu'ya Burdur'dan atanan Vali Halil İbrahim Özçimen göreve başladı. Özçimen yaptığı ilk basın açıklamasında, Bolu'ya hizmet etmek için geldiğini söyleyerek; “Mesele medyatik olmak değil, içeriği doldurabilmek. Herkesin desteğine ihtiyacım var. Boluluların gönlünü kazanabilirsek güzel bir şey olabilir,o çok önemli.Onun talibiyim,inşallah başaracağım” dedi.

Vali Halil İbrahim Özçimen'i Valilik Binası'nın önünde protokol karşıladı. Özçimen sırası ile protokolde bulunan yöneticilerle tanıştı. Özçimen karşılama törenin ardından, Valilik makamında yerini aldı. Bolu'ya dair amaçlarından söz eden Özçimen yaptığı basın açıklamasında, “Sevilmemesi mümkün olmayan bir şehir Bolu. Türkiye'de değil, dünyada ender şehirlerden biri olduğunu düşünüyorum. Zevk sahibi her insan yeşili sever, Bolu yeşiliyle öne çıkmış bir ilimiz. Yeşil bir kentten geliyorum ama daha yeşil bir kente geldiğim için kendimi mutlu addediyorum. Burada gerek yeşil çevre konusunda, gerek diğer konularda bütün gücümüzle halkımızın hizmetinde olmaya çalışacağız. El ele verirsek, diz dize, gönül gönülle verirsek aşamayacağımız engel olmadığını düşünüyorum. Bunu yapabileceğimizi sanıyorum, bu amaçla geldik” diye konuştu.

BİZE GÜVENENLERİ MAHCUP ETMEYECEĞİZ

Vali Özçimen konuşmasının devamında, Bolu'ya hizmet etmek için geldiğini söyleyerek şunları kaydetti: “Mesele şuanda yeni bir umut, yeni bir vali halkta yeni beklentiler olması son derece normal. Bizim görevimiz o beklentileri karşılamak olacaktır. Bolu halkı bayrağına, milletine, devletine, kanunlara saygılı bir halktır. Onlara layık olmak en büyük idealimizdir. Aldığımız noktadan daha yukarıya bayrağı taşımaya, Bolu'nun ekmeğini artırmaya çalışacağız. Sürpriz birlikteliklerimiz olacak. Mesele medyatiklikten ziyade , içeriği doldurabilmektir. Herkesin desteğine ihtiyacım var. Aldığım yükün çok ağır olduğunun farkındayım. Bize verilmiş bir emanet, omuzlarımıza yüklenilmiş o emaneti inşallah layıkıyla taşıyacağız. Bize güvenenleri mahcup etmeyeceğiz. Boluluların gönlünü kazanabilirsek güzel bir şey olabilir, o çok önemli. Onun talibiyim, inşallah başaracağım.”

ABANT İÇİN ÇEVRE BAKANI BOLU'YA GELECEK

Basın mensuplarının Abant'la ilgili sorularını da cevaplandıran Vali Özçimen, “Atamadan sonra telefon ettiniz bunları sordunuz, samimi olarak söylemek gerekirse ben oranın ekmeğini yerken buraya çalışmadım. Oradan pazartesi günü ayrıldım. Pazartesi gününden beri Bolu'yu çalışıyorum. Geçen hafta içinde Ankara'da bir toplantımız oldu. Orada Çevre Bakanımızla görüştüm. En yakın zamanda Çevre Bakanımız ilimizde koordinasyon kurulu toplantısı yapacak. Abant'ta yapılan çalışmaların başında size oradaki durumu da açıklayacak. Çalışmalar tekniğe uygun mu değil mi, Çevre Bakanlığı'nın projesi bu koordinasyonda bakanlığın ilgilileri, yetkilileri bulunuyor. En kısa şekilde bir toplantı yapıcağız. Bu soruların cevaplarını bakanımızın ağzından da duyacaksınız” diye konuştu.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.