Yenilenen yüzümüzle kamuoyunu aydınlatmaya devam edeceğiz

Yenilenen yüzümüzle kamuoyunu aydınlatmaya devam edeceğiz

20 yıllık gazetecilik deneyimini kaliteli bir şekilde sürdürmeyi amaç edinmiş gazetemiz, yenilenen yeni yüzüyle sizlere hizmet vermeye devam edecek. Gazetemizin yeni hizmet binasının açılışına çok sayıda siyasi parti başkanı, yerel yönetici, bürokrat, sivil toplum kuruluşu yöneticisi, gazeteci ve iş adamı katıldı.

Büyükcamii Mahallesi Parti Sokak Çarıkcı İş Hanı'nda bulunan yeni iş yerimiz, Cumartesi günü yapılan açılış töreniyle sizlere hizmet vermeye devam edecek. Gerçekleşen açılış törenimize Bolu Milletvekili Fatih Metin, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektörü Atilla Kılıç, AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, CHP İl Başkanı Tanju Özcan, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yamantürk, Ticaret Odası Başkanı Emin Semercioğlu, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri, CHP Belediye Meclis Üyeleri, CHP İl Genel Meclisi Üyeleri, Boluspor Başkanı Necip Çarıkcı, Genel Kaptan Osman Gürsoy, sivil toplum örgütü, basın mensubu ve çok sayıda davetli katıldı.

İNŞALLAH BİZİ BİRAZ DAHA AZ TENKİT EDERLER

Açılış törenimizde konuşma yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Hemen hemen Bolu'da gazetecilik tarihinin ilki olan Süreyya Oteli'ndeki Sesimiz Gazetesi'nden başlayan bir gelenek, Bolu Gündem olarak şu anda devam ediyor. Eğer Bolu'da birçok gazete varsa, bunların hepsinin kökeninde, mayasında mutlaka Gündem gazetesinin olduğunu görüyoruz. Basın demokratik dünyada vazgeçilmez bir unsur ve bizim gibi siyasetle uğraşanlar için çok önemli bir yol arkadaşlığıdır. Biz bu yolculuk esnasında bazen hoş sohbet ediyoruz, bazen de tenkit edilmeyi sevmediğimiz için de aramızın açıldığı da olabiliyor. Ama bu hep böyle devam edecek ve bu sadece Türkiye'ye has bir konu değil, Dünya'ya has bir konudur. Şunu da söylemek gerekir, Bolu Gündem Gazetesi bu kalabalığı bir açılışla, heyecanla toplayabiliyorsa, kutlamak gerekir. Ben basın hayatımızın ilkinden gelen gelenek olarak gördüğüm Bolu Gündem Gazetesi'ni çok daha kuvvetli bir şekilde yayın hayatına devam etmesini diliyorum. Bir şey daha var, inşallah bizi biraz daha az tenkit ederler” dedi.

BOLU BASINI DA, BOLU'NUN STANDARDININ ÜZERİNDE BİR GÜCE SAHİPTİR

Yılmaz'ın ardından konuşma yapan Bolu Milletvekili Fatih Metin, “Bana Ankara'da, Bolu'da işler nasıl diye sorduklarında şu cevabı veriyorum; Bolu'da her zaman işler güzel, yaşamak güzel. Bolu'da ne yaparsan yap, ister bürokrat ol, ister sivil toplum örgütü üyesi ol, ister iş adamı ol, ister esnaf ol hepsinde, her sektörde en rahat çalışma ortamı Bolu'da var. Belki de Türkiye'nin en rahat siyaset, en güzel siyaset ortamının oluştuğu yer de yine Bolu'dur. Birlik ve beraberliğin en iyi olduğu yer Bolu'dur. Bolu basını da Bolu'nun standardının üzerinde bir güce sahiptir. Yerel bazda hem günlük, hem haftalık çıkan gazetelerimiz var, televizyonumuz var. Bunun beraberinde de iki tane gazeteciler cemiyetimiz var. Tabii bizim gönlümüzden geçen bu iki cemiyetimizin birleşmesidir. Birleşerek daha güçlü bir ses olmasıdır. Bütün basınımız fert fert çok örnektir. Mutlaka sıkıntılar olur, olacaktır da. Bu ekonomik dönemdeki sıkıntılara rağmen kurumsal yapısıyla kendinden sonraki açılan basın kuruluşlarına örnek olan bir gazetemizdir Bolu Gündem. Şu anda yeni müteşebbisiyle, yeni destekçisiyle hizmete açıyor. Ben Durmuş Bey'i tebrik ediyorum. Basına verdiği destekten dolayı da tebrik ediyorum. Yine Süha Bey ve çalışma arkadaşlarını ve burada bulunan birlik beraberlikten dolayı Bolu basınını da tebrik ediyorum. Basının desteğiyle sivil toplum örgütlerinin ve siyasetin daha kaliteli ve hizmetlerin daha güzel noktalara geleceğine inanıyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Bolu İl Müftüsü Yaşar Yaprak açılış duası gerçekleştirdi. Duanın ardından Bolu Milletvekili Fatih Metin, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektörü Atilla Kılıç, Ticaret Odası Başkanı Emin Semercioğlu ve gazetemizin imtiyaz sahibi Durmuş Erdinç birlikte kırmızı kurdeleyi keserek gazetemizin açılışını gerçekleştirdiler.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.