Yerel basına STAR çalımı

Yerel basına STAR çalımı

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yerel basına sitem ederek, “Aylarca gelmez diye manşet attıkları doğalgaz konusunu şimdi görmezden gelmeleri üzücü” dedi.
Yılmaz'ın İHA'ya verdiği bu demecin ardından geçtiğimiz gün Star gazetesi Bol

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yerel basına sitem ederek, “Aylarca gelmez diye manşet attıkları doğalgaz konusunu şimdi görmezden gelmeleri üzücü” dedi.

Yılmaz'ın İHA'ya verdiği bu demecin ardından geçtiğimiz gün Star gazetesi Bolu eki diye dağıttığı 4 sayfalık gazetede sadece Alaaddin Yılmaz'ın haberleri yer aldı.

Geçtiğimiz günlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'in de katılımıyla gerçekleşen şehiriçi doğalgaz verme töreninin yerel basında yeterince ilgi görmemesi Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı üzdü.

Doğalgaz Bolu'ya gelmez diyerek aylarca manşet atıldıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, “Bugünkü gazetelere baktığımda bir eksik gördüm. Aylarca 'Bu doğalgazı Bolu'ya getiremezler' diyerek manşetler atılıyordu. Günlerce gündeme taşıdılar. Ardı arkası kesilmeyen tepkiler vardı. Ancak, bir bakanın dahi katıldığı doğalgaz verme töreninden sadece bir kaç gazete bahsetmiş. Doğalgaz Bolu'ya gelmez diyerek manşet atanlar şimdi de sür manşetten dağıtım törenini vermeleri gerekirdi. Belki de doğalgaz yıllarca tartışıldı. Dillerden düşmedi. O zaman bu haberin yeri sür manşet olmalıydı” dedi.

Doğalgaz haberlerinin yerel basında iç sayfalardan ya da hiç yayınlanmamasında bir artniyet aramadığını söyleyen Başkan Yılmaz, “Herkese göre doğalgaz basit bir olay gibi görünebilir. Ama bize göre çok büyük bir çalışmadır. Önemi de fazladır. Yerel basınımız bu projeyi basit bir olaymış gibi algılayabilir. Hatırlarsanız Siteler Camii önünde yapılan kaynak atma törenine yine bakanımız katılmış ve o tören doğalgaz daha gelmemesine rağmen aslından fazla ilgi görmüştür. Sanırım aslı daha fazla şevk cazip etmedi” diye konuştu.

YILMAZ STAR'A MANŞET OLDU

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın İHA'ya verdiği bu demecin ardından Star Gazetesi geçtiğimiz gün aniden “Star Bolu” diye 4 sayfalık bir ek verdi.

“Star Bolu” adıyla verilen ekte Doğalgaz haberi manşetteki yerini alırken, gazetenin 4 sayfasında da Alaaddin Yılmaz'ın faaliyetlerine yer verildi.

Gazete, Bolu'nun hemen hemen bütün sokaklarına dağıtıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.