YIKMAZLARSA BEN YIKACAĞIM

YIKMAZLARSA BEN YIKACAĞIM

Çınar Otel. Bir zamanlar Akçakoca'nın en güzel oteliydi. Düğünlerin yapıldığı, özel günlerin kutlandığı, eğlencelerin düzenlendiği Çınar Otel, bugünlerde ha yıkıldı ha yıkılacak görüntüsüyle, Akçakoca sahilinde hakkında alınacak kararı bekliyor. Bolu İl Özel İdaresi'nin 10 yıldır Akçakoca Belediyesi'ne devretmek istemediği Çınar Otel'in geleceğini,Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak'la görüştük.

Çınar Otel artık, Akçakoca için memleket meselesi haline geldi. Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, bu mücadeleyi sonuna kadar götüreceğini ve Bolu İl Özel İdaresi'nin artık elini Çınar Otel'den çekmesi gerektiğini belirtti. Albayrak, “Bolulu yöneticilerin, idarecilerin ve siyasilerin, Çınar Otel ile ilgili oturup salim bir düşünce içerisinde olması gerekiyor. Tapu olarak Bolu Öztur A.Ş'nin tapusunda olabilir Çınar Otel, fakat vicdanlarını dinlediklerinde bu mal Düzce'nin malı, Akçakoca'nın malı. Bunun aksini kimse iddia edemez. Aynı şey olsaydı, yani Bolu'daki termal tesisler Düzce'nin Özel İdaresi'nde kalsa idi, Bolu İl Özel İdaresi neler düşünürdü. Bana bunun bir cevabını versinler. Ne hissediyorlarsa biz de aynısını hissediyoruz. Gelinen nokta itibariyle, Bolu'daki idarecilerin yanlış tasarruflarından dolayı otel 10 yıldır atıl durumda bekliyor. Bunun Bolu'ya bir faydası oldu mu? Olmadı. Akçakoca'ya bir faydası oldu mu? Olmadı. Ama Akçakoca'nın en gözde yerinde bu harabenin kalmasının ilçemize çok zararı dokundu. Bizim turizm olarak geriye gitmemizin sebeplerinden bir tanesi de, Çınar Otel'dir. Korkunç bir görüntü kirliliği var. Şimdi ihaleye çıkartılmış 2 milyon TL gibi bir rakama. Bununla ilgili mahkeme sonuçlandı ve sonuca göre bu mal hala bizim malımız diyerek ihaleye çıkartmışlar. Bize de yazısı geldi, 25 Kasım'da ihale olacak. Ancak atladıkları bir nokta var. Ben oraya asla ve asla çivi çaktırmam. Net olarak bunu söyleyebilirim” dedi.

YOLLA DENİZ ARASINDA BİNA BIRAKMAYACAĞIM DEDİM

Çınar Otel'i yıktıktan sonra tüm sahil boyunu yeşil alan yapacağını söyleyen Albayrak, şunları ifade etti: “Kesinlikle oraya ihaleye girecek yatırımcılar bize geleceklerdir. Bizim bakış açımız ortadadır. Oraya bina yapılmasına izin vermeyeceğiz ve bizim buradan bir rant beklediğimiz gibi bir şey de yok. Biz oraları kaldıracağız ve turizme açacağız. Yani orası yeşil alan olacak. Bizim otel yapmak gibi bir niyetimiz yok, denizin dibinde otelin ne işi var. Buraya herhangi bir yapı yapılırsa Akçakoca'yı bitirir. Ben Belediye Başkanı olmadan önce de net tavrımı koydum. Yolla deniz arasında bina bırakmayacağım dedim. Kimse de bunun önüne geçemez. Bu tapuyu Akçakoca'ya devretmeleri gerekiyor.”

ARTIK ŞAPKALARI ÖNLERİNE KOYSUNLAR, YANLIŞ YAPIYORLAR

Albayrak, binanın her an yıkılma tehlikesi altında olduğunu söyleyerek açıklamasına son verdi: “İhale kararını alanlar herhalde bu binayı gelip görmediler. Bu arada onları bir sürpriz de bekliyor. Biz sanki burada boş duruyoruz. Ben önlemlerimi aldım. Mahkeme kararıyla binanın yıkılması ile ilgili tespit yaptırdım. Düzce'den laboratuardan sonuçlar geldi. Bana söylenen 'binanın altına köpek bile sokma, her an yıkılabilir.' Bina o kadar kötü durumda. 15 gün içinde yıkın diyeceğim ve yıkmazlarsa ben yıkacağım. İhale bir şekilde iptal olacak, ben onları yakaladım çıkışları yok. Artık şapkaları önlerine koysunlar, yanlış yapıyorlar. Ben gerekeni yapıyorum. Onların iyi niyetli olmadıklarını gördüm. Biz de bundan sonra gereğini yapaca ğız. Burayı rant aracı olarak görmesinler.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.