Yıldırım; “Tek beka sorunu vardır o da eğitim”

Yıldırım; “Tek beka sorunu vardır o da eğitim”

Eğitim İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, gazetemize verdiği özel röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

 Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genle Başkanı Devlet Bahçeli’nin, “Beka” sorunu vardır söylemlerine; “Tek beka sorunu vardır o da eğitimdir” dedi.

Cumhur ortalarının aylardır sürdürdüğü, ülkede beka sorunu vardır söylemlerine yönelik Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, şunları söyledi; “Bizim ülkemizin tek bir beka sorunu olabilir o da eğitim. Yani beka sorunu dendiğinde bizim baktığımız tek tedirgin edici yan Türkiye’deki eğitim sorununun bilerek, bilinçli olarak çözülmek istenmeyişi; Türkiye ve dünyadaki gelişmiş ülkelerin karşılaştırılmasının yapılmayışı ve özellikle Türkiye’deki çocuklarımızın bilimsel eğitimden uzak tutulmasından kaynaklı eğitimde bir beka sorunu var. Ama Türkiye’nin beka sorunu var mı? derseniz bence Türkiye’nin bahsedildiği şekilde bir beka sorunu yok. Çünkü Türkiye demokratik bir ülke; bir iktidar gider başka bir iktidar gelir, bir siyasi parti gider diğeri gelir. Her birinin gelişinin ana sebebi anayasamızın öngördüğü süre çerçevesinde Türkiye’deki kaynakları doğru bir şekilde yönetmekten ibarettir. Hiçbir kişi şu andaki iktidar, Sayın Cumhurbaşkanı dahil olmak üzere kendisini hiçbir başka kişiden ya da partiden üstün görmemelidir. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti üstünlükler üzerine kurulmuş bir cumhuriyet değildir. Herkesin eşitliği ilkesine dayanır. Bu noktadan bakılmasında yarar olacağı düşüncesindeyiz” dedi.

BAHÇELİ, AKP İKTİDARINA ÇOK AĞIR İTHAMLARDA BULUNMUŞTU

 

Cumhur ortağı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, siyasi paylaşımları hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulunan Yıldırım, “Bahçeli’nin siyasi olarak uzun yıllardır göstermiş olduğu tutum ve istikrar konusunda çok enteresan ilişkiler var. Bir siyasi partinin elbette ki, seçimler öncesinde ve sonrasında ve Türkiye’deki yönetmeye talip olunan siyasi bir iktidar olarak her zaman için yapılanı yeterli görmeyip iktidarda kim varsa eleştirmesi gerekiyor. Bu dönem ilk kez muhalefet partilerinden bazılarının iktidardaki partiyi eleştirmek yerine bir diğer muhalefet partisini eleştirmeyi tercih ettiğini görüyoruz. Bu Türkiye’deki siyasal oluşumları ve Türkiye’deki seçimler sürecini daha önceki seçimlerden farklı kılmaktadır ki biz bunu çok sağlıklı bulmuyoruz. Çünkü Sayın Devlet Bahçeli’nin daha önceden şu an ki var olan iktidar olan AKP’ye karşı söylemiş olduğu çok ağır ithamlar, çok belirleyici sözler; özellikle milliyetçilik konularıyla ilgili sözler hala hafızalarımızda tazedir. Hal böyleyken şu anda bütün bu söylemleri unutup muhalefet partileri üzerinden böyle bir tehlike varmış gibi aksettirmesi çok anlamlı gelmiyor. Eğer bunun bir anlamı varsa Bahçeli’nin çıkıp neden bu kadar çok zıt, 180 derecelik bir dönüşüme sahne olduğunu, neden böyle bir fikir ayrımı içerisine girdiğini halka açıklaması lazım. Yoksa sadece ‘beka sorunu var’ diyerek kendilerine oy almaya çalışmanın siyaseten çok doğru olduğunu düşünmüyoruz Eğitim İş Sendikası olarak” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum