Yılmaz: "Malvarlığım aynı, değişmedi"

Yılmaz: "Malvarlığım aynı, değişmedi"

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, mal varlığı ve şirket ortaklıkları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yılmaz, belediye başkanlığı döneminde mal varlığını açıkladığını söyleyerek; “Varlığımda bir gelişme yok. Hala aynı. B

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, mal varlığı ve şirket ortaklıkları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yılmaz, belediye başkanlığı döneminde mal varlığını açıkladığını söyleyerek; “Varlığımda bir gelişme yok. Hala aynı. Belediye meclis üyesi iken bir arabam vardı, hala bir arabam var” dedi.

    Muhalefet partilerinin, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve milletvekillerine, “Mal varlığınızı açıklayın” çağrısı ısrarlı bir şekilde sürerken, gazetemizi ziyaret eden Yılmaz bu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yılmaz, belediye başkanlığı döneminde mal varlığını açıkladığını belirterek, geçen süre içinde mal varlığında herhangi bir artışın olmadığını söyledi. Yılmaz; “Mal varlığım normal, aynı. Belediye meclis üyesiyken bir arabam vardı, yine bir arabam var. Yani bir gelişme yok” açıklamasında bulundu.

Bir şirketin büyümemesini istemek istihdam sağlamayın demektir

    Alaaddin Yılmaz, sahibi olduğu söylenen Başak Yapı ve BOLPARSAN şirketlerindeki durumu hakkında da bilgiler verdi. Başak Yapı'nın, 5 ortaklı profesyonel idarecisi olan bir şirket olduğunu vurgulayan Yılmaz; “AK Parti kurulmadan önce de bu şirket vardı. O dönemde idareciliğini yapıyordum. Belediye Başkanı seçildikten sonra bu görevimi bıraktım. Sonra da Bağ-Kur'dan ayrılıp, SSK'dan emekli olabilmek için hisselerimi eşime devrettim. Şu anda Başak Yapı, 5 ortaklı profesyonel idarecisi olan bir yapıya sahip. Bizim oraya direkt bir müdahalemiz olamaz. Ancak illegal bir şey var mı ona bakarız, yasa dışı bir şey varsa ona karışırız. Ancak böyle bir olay hanımı ve beni bağlar” dedi.

Bir şirketin büyümemesini istemek istihdam sağlamayın demektir

    Başak Yapı'nın bir şirket olduğunun altını çizen Alaaddin Yılmaz, şirketlerin amacı büyümektir açıklamasında bulundu ve şöyle devam etti; “Başak Yapı bir şirkettir. Ne yaparsa yapar. Devletten ve resmi kurumlar dışında hesap vermek zorunda olduğu kimse yok. Her tür ihaleye girmek doğal hakkı. Benim belediye başkanlığım dönemimde hiçbir devlet ihalesine de katılmadı. BOL-PARSAN'daki ortaklığım da aynı şekilde. Hisselerimi bile bilmiyorum. Onun dışında 200 kişiye istihdam sağladığını biliyorum. Bu çok önemlidir. Çalışan sayısı 50 kişi bile arttırılsa, bu bir büyümedir, Bolu halkına fayda sağlamaktır. Ayrıca, şirketler büyümek zorundadır. Büyürken de ihalelere girmesi en doğal hakkıdır. Bir şirketin büyümesini istememek istihdam sağlamayın demekle eş değerdir.”

12.04.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.