Yılmaz Savcılığa suç duyurusunda bulundu

Yılmaz Savcılığa suç duyurusunda bulundu

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 21.01.2010 tarihinde yapılan İl İstihdam Kurulu Toplantısı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Konuyu 12 Mart 2010 tarihinde “Resmi evrakta tahrifat mı var?” başlığı altında size duyurmuştuk. Başkan Yılmaz, toplantı tutanaklarında usulsüzlük yapıldığı gerekçesi ile şerh koymuştu.

İl İstihdam Kurulu Başkanlığı'nı Vali H. İbrahim Akpınar yürütüyor. Kurulun üyeleri ise Valilik, Belediye Başkanlığı ve sivil toplum örgütlerinden oluşuyor. Konuyla ilişkin Bolu bürokrasisine ve gündeme bomba gibi düşecek açıklamayı gazetemize yapan Belediye Başkanı Yılmaz şunları söyledi: “Bolu'da İl İstihdam Kurulu oy birliğiyle bir karar aldı. Oy birliğiyle alınan karar değiştirildi. Evraktaki bilgiler değiştirildi, toplantıya katılan katılmadı gibi, katılmayan da katıldı gibi gösterildi. Sonunda da Bolu Belediyesine ayrılan 30 elemanın sayısı 15'e indirildi. Alaaddin Yılmaz'la kişisel derdiniz olabilir, o ayrı bir şey. Bolu'yla ilgili Bolu'nun bir kaybıyla ilgili bir durum varsa orada ben elimi değil, kellemi koyarım. Özne Bolu'dur, gerisi teferruattır.”

HER ŞEYE MAHKEME KARAR VERECEK

Yılmaz açıklamasının devamında, “Bolu'ya karşı yanlış bir tavır içine giren kişi kim olursa olsun, ister sıradan ister en yüksek mevkiden olsun bu konuda da sonuna kadar gideceğim. Bu konuda suçlu kim, buna mahkeme karar verecek. Peki suçlu Vali mi? Bilemiyorum. Toplantıya katılanlar neden buna imza atmışlardır, Vali'nin zoruyla mı atmışlardır yoksa toplantıda uyudukları ve anlamadıkları için mi atmışlardır, toplantıya katılmadığı halde toplantıya katıldı gibi neden gösterilmiştir, bunlar ortaya çıkacak. Benim bu sorulara yanıt bulmak için mahkemeye gitmem lazım. Bu yüzden savcılığa suç duyurusunda bulundum. Savcılıkta bir çözüm bulamazsak bir üst kuruma giderim.”

BİZİM KİMSEYE KİNİMİZ, GAREZİMİZ YOKTUR

Bolu'nun her şeyden ve herkesten önce geldiğini söyleyen Yılmaz şöyle konuştu: “3 nedenden dolayı suç duyurusunda bulundum. Birincisi resmi evrakta tahrifat yapıldı. İkincisi Bolu Belediyesi'ne verilen 30 kişi 15'e indirilmiştir ve Belediye maddi zarara uğramıştır. Üçüncüsü ise toplantıya katılanlar katılmadı, katılmayanlar katıldı gibi gösterilmiştir ve iki türlü karar alınmıştır.

Bolu'ya zarar veren karara imza atanlar, buna neden olanlar da açığa çıksın. Ben iş mahkemeye gitmesin diye bakanlar, müsteşarlar, milletvekilleriyle görüştüm ama çözüm bulamadık. Bütün yolları denedim. Baktım ki bütün yollar tıkandı, ancak Alaaddin hiçbir zaman yollar tıkandı diye fren yapmadı. Çünkü özne burada Bolu. Yoksa bizim kimseye kinimiz, garezimiz yoktur.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.